Svědectví pomůže k objasnění nehody v Nové Pace

titulka NOVÁ PAKA   –   Jičínští dopravní policisté  šetří dopravní nehodu, ke které mělo dojít v pátek 7. září krátce před devátou hodinou ranní v Nové Pace v ulici Legií. Sedmasedmdesátiletá cyklistka jela na svém jízdním kole Liberta ve směru do centra  nejspíš nedodržela  bezpečnou vzdálenost za před ní jedoucím  Fordem  Fiesta. Jeho osmatřicetiletý řidič v tu chvíli odbočoval vpravo z hlavní silnice do ulice Harantova. Cyklistka měla následně levým řidítkem  jízdního kola narazit do pravého zadního světla a blatníku odbočujícího auta. Následkem toho upadla na zem a utrpěla zranění, které si vyžádalo převoz do nemocnice k lékařskému ošetření. K dalšímu zranění osob nedošlo.  Požití  alkoholu před jízdou  u obou  řidičů vyloučila dechová zkouška. Celková škoda se  předběžně odhaduje  na dva tisíce korun.

V souvislosti s  šetřením  se policisté obracejí  na veřejnost nebo  případné svědky celé události o pomoc při šetření přesné příčiny dopravní nehody a míry zavinění.  Zároveň vyzývají  osobu, která bezprostředně po události pomáhala cyklistce, aby z výše uvedených důvodů kontaktovala dopravní policisty. Jakékoliv informace k průběhu dopravní nehody prosím sdělte policistům ne bezplatnou telefonní linku 158 nebo přímo na dopravní inspektorát na telefonní číslo 974 533 250.  Za případnou pomoc děkujeme.

Řidička narazila do stromů

titulka VIDOCHOV  –  O tom, co  může způsobit mikrospánek, se mohla na vlastní kůži přesvědčit čtyřiasedmdesátiletá řidička  Škody Roomster. Ve středu 12. září před osmnáctou hodinou jela po silnici I. třídy číslo 16 ve směru od Nové Paky na Horka u Staré Paky. Za Vidochovem  po projetí pravotočivé zatáčky zřejmě usnula a plynule přejela do protisměru. S autem následně sjela mimo silnici a narazila do náletových dřevin. Na místě zasahoval vrtulník letecké záchranné služby, kdy jeho služeb naštěstí nebylo zapotřebí. Žena utrpěla zranění, které si vyžádalo převoz do nemocnice k lékařskému ošetření. Požití  alkoholu vyloučila dechová zkouška,  celková škoda se  předběžně odhaduje na  200 tisíc korun.

nprap. Aleš Brendl 13. září 2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *