Svěrák s Uhlířem určitě nebudou ve středu zpívat sami

sverak-uhlir Česká republika / Český ráj  –  Otevřete okno, sedněte k pianu, vytáhněte kytaru, housle nebo třeba pokličky a po odpočítání začněte zpívat a hrát…. Ve středu  25. března se přesně ve 12:30  hodin  celou zemí rozezní  píseň  „Není nutno“.  Stane se tak ve vysílání ČT1, na stanicích Českého rozhlasu, i v obecních a místních rozhlasech. Všichni lidé se mohou přidat. Písničku zahrají Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř.  Za vykřesáním vlny energie  v  nelehkých  časech  stojí  spolek  Piána  na  ulici,  který vyzval  lidi  ke  kreativnímu zapojení.  Záměrem je  dodat  si odvahu a  sílu  a  také vyjádřit  poděkování a podporu všem lidem v první linii  boje s  pandemií  koronaviru, tedy lékařům, sestřičkám, lékárníkům, řidičům, hasičům, novinářům a dalším.  Abyste se přitom už nemuseli trápit s textem, tak si ho osvěžte  už teď:

Není nutno, není nutno,

aby bylo  přímo veselo,

hlavně nesmí býti smutno,

natož aby se brečelo.

Chceš-li, trap se,

že ti v kapse zlaté mince nechřestí,

nemít žádné kamarády,

tomu já říkám neštěstí.

Nemít prachy – nevadí,

nemít srdce – vadí,

zažít krachy – nevadí,

zažít nudu – jó to vadí, to vadí.

(red)

3 komentáře u „Svěrák s Uhlířem určitě nebudou ve středu zpívat sami

 1. MK

  Nepochybně si všichni rádi právě v tuto chvíli zazpívají…nemít prachy – nevadí, zažít krachy – nevadí.
  To je přímo výzva hodná premiéra. Jen té nudě (zvlášť poté, co nebudeme mít peníze, a v důsledku toho zkrachujeme), se asi nevyhneme…a to vadí…jooo, to vadí…

 2. inspektor Trachta

  Jasně, novináři v první linii po boku… A co ti, kteří Vám v dispečincích elektráren, vodáren a distribučních sítí doma zajišťují teplo a vodu? Co popeláři, kteří sváží odpadky? Co uklízečky v kancelářích, které otírají dezinfekcí, co se dá? Co zaměstnanci infrastruktury, kterou nevidíte, dokud Vám vše funguje? Nezapomínejme ani na ně!!! Neodbývejte.. a další!! A hlavně.. smutno je, jak není nutno? Tisíce lidí kapou jako mouchy a není nutno? Co je to za vrchol cynismu? Co ten senior v domě vedle, kterého nestíháme otestovat, nemá vnučku, co se o něj postará, má třeba respirační potíže a uslyší.. není nutno, veselo hohoho??? Svěrák vlečen jakoukoli krizí poslouží i tam, kde je to navýsost nevhodné.

 3. inspektor Trachta

  Jooo a ve čtvrtek prosím výzvu po „Není nutno“: píseň „Dělání“ z „Princové jsou na draka“, ať je tam pěkná a jasná zpráva – veselit se a makat, soudruzi!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *