T.G.M. přijede do Hořic salonním vozem

masaryk_1 HOŘICE / Jičín / Hradec Králové   –   Masarykův vlak se salonním vozem přijede z Hradce Králové na vlakové nádraží v Hořicích  v sobotu 9, června v půl desáté  dopoledne u příležitosti oslav 100. výročí republiky.  Soupravu budou doplňovat čtyři historické vagony, kterými  pak mohou  účastníci akce cestovat po celý den mezi Jičínem a Hořicemi. „Příjezdem prvního československého prezidenta bude připomenuta jeho návštěva, která se uskutečnila 10. července 1926, kdy našeho prvního prezidenta vítalo na hořickém nádraží nejen místní obyvatelstvo, ale i jednotky československých legií, prvorepublikové armády, Sokolové, hasičské sbory a další.,“ připomíná  Monika Benešová, manažerka spolku Podzvičinsko a dodává, že   po přivítání prezidenta na hořickém nádraží se delegace následně přesune do prostor Střední průmyslové školy sochařské a kamenické na právě vrcholící výstavu „Kámen Hořice 2018“, a pak do Galerie plastik, kde se koná Festival krásných umění.  Program završí příjezd prvního prezidenta k Masarykově věži samostatnosti. Čtěte  dál  a naplánujte si  svou „osmičkovou“ sobotu:

Kam na výlet Masarykovým vlakem?

Z Hradce Králové do Hořic vyjíždí Masarykův vlak 484 008 se salonním vozem T.G.M. a čtyřmi vagony Bai v sobotu 9. 6.  v  9.35. Cestující z  krajského města tak mohou strávit celý den v Hořicích a vidět tak nejen příjezd T.G.M. do Hořic, ale i bienále výstavy Kámen Hořice 2018,  nebo navštívit výstavu ukrajinského umění v rámci „Festivalu krásných umění“ v Galerii plastik. Pozornosti by určitě neměl ujít ani příjezd našeho prvního prezidenta k Masarykově věži samostatnosti (od 10:15) a uložení prstě ze zborovského bojiště do věže starostou Zborova (od 16.00).

Kromě toho, že  Masarykův vlak  přiveze našeho prvního prezidenta do Hořic,  umožní  také účastníkům akce cestovat v sobotu 9. 6. z Hořic do Jičína a z Jičína do Hořic v několika intervalech. Návštěvníci akce „Příjezd prezidenta Masaryka“ tak budou moci vidět vítání prezidenta, ale i cestovat slavnou parní lokomotivou 484 008 směrem na Jičín v 11.20 a v 15.30. Z Jičína do Hořic vlak odjíždí v 13.30 a v 17.25. Pokud budete chtít porovnat cestování drahou téměř před sto lety se současnou jízdou vlakem, zpět můžete cestovat novodobým vlakem podle Jízdního řádu Českých drah, který zůstává v sobotu 9. 6. nezměněný.

V Jičíně můžete 9. 6. navštívit  atraktivní trénink silničních motocyklů na Cenu města Jičína, výstavu kaktusů a sukulentů na Valdštejnově náměstí, navštívit Regionální muzeum a galerii v Jičíně,  kde najdete  hravou  výstavu „Konírna imaginární“.  V zámku je  k vidění  pohyblivá expozice Rumcajsův svět Radka Pilaře.  Na  Valdické bráně  čekají loutky Petra Kavana, výstava obrazů Štěpánky Novotné, ale hlavně daleké rozhledy. V  Rumcajsově ševcovně potkáte pohádkový svět loupežnické rodiny a další kratochvíle,  v rokli na Čeřovce pod Milohlídkou   se  od  14  hodin   koná   čtvrtý  ročník multikulturního festivalu „Propadák“, který končí až těsně před půlnocí.

Z Hořic do Hradce Králové Masarykův vlak odjíždí v 18.17 hodin.

(DM Podzvičinsko)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *