Tadeáš Čeřovský v Poháru nadějí v judu druhý

image0 PROSTĚJOV  /  Jičín   –  Uplynulou sobotu se v prostějovské sportovní hale uskutečnil Pohár nadějí v judu pro kategorie dorostu a seniorů.  Na domácím tatami se představilo 285 judistů ze 72 oddílů nejenom z ČR, ale i z Kazachstánu, Polska, Slovenska, Ukrajiny a Uzbekistánu. Ozdobou turnaje byla účast Adama Kopeckého, bronzového z loňského Mistrovství světa i Evropy v kategorii juniorů.

V kategorii seniorů do 73 kg se představili i jičínští judisté, loňský dorostenec František Egrt a Tadeáš Čeřovský, bronzový z republikového šampionátu seniorů 2022.

František měl v prvním  kole volný los, ale ve druhém kole jej čekal těžký soupeř z Kazachstánu. Zkušenému kazašskému soupeři po boji podlehl a porážka jej odsunula do opravných bojů. V jeho úvodním utkání jičínský judista přesvědčivě zvítězil, ale poté byl nad jeho síly brněnský Waldsberger, loňský mistr ČR v kategorii seniorů do 66 kg. S konečným děleným devátým místem však může být v silné konkurenci František spokojen.

Tadeáš potvrdil, že loňský bronz z mistrovství ČR v kategorii seniorů nebyl náhodný. Na cestě do finále porazil všechny čtyři  soupeře přesvědčivě před časovým limitem, a tak jej čekalo jeho první finálové utkání v kategorii seniorů. Jeho očekávaným finálovým soupeřem se stal Khusniddin Karimov, uzbecký judista startující za Sokol Praha Vršovice. V tomto byl zkušený Karimov nad síly jičínského judisty a Tadeáš vybojoval po velmi dobrém výkonu stříbrnou medaili.

Oba jičínští judisté předvedli dobré výkony. František se v kategorii seniorů bude ještě dlouho zabydlovat a konfrontace s nejlepšími borci je pro něj dobrou zkušeností. Tadeáš navázal na své loňské kvalitní výkony a potvrdil, že se s ním v jeho kategorii musí počítat.

Oddíl SKP JUDO Jičín, z.s. děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě DEPRAG CZ a.s..