Těžce zraněného řidiče transportoval do nemocnice vrtulník

Jičínsko / Na Špici  – V pátek 10. listopadu krátce po deváté hodině ranní došlo na úseku silnice I/16 v katastru obce Dřevěnice v lokalitě „Na Špici“ k vážné dopravní nehodě. Padesátiletý řidič Renaultu Thalia, který jel ve směru od Lužan na Jičín, se na křižovatce v daném úseku zřejmě plně nevěnoval řízení  a při vjezdu  na hlavní silnici patrně  nedal přednost v jízdě po hlavní silnici přijíždějícímu Citroenu XM ve směru od Jičína na Novou Paku. Tento vůz řídil l šestačtyřicetiletý řidič spolu a spolu s ním byl v autě i  se čtyřiatřicetiletý spolujezdec. Po nárazu při střetu obou aut  byl řidič Renaultu těžce zraněn a letecky transportován  do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Zbylí dva účastníci dopravní nehody utrpěli lehká zranění, která si vyžádala převoz do Oblastní nemocnice v Jičíně. Dechová zkouška u  řidiče Citroenu  vyloučila požití alkoholu. Příčinu  dopravní nehody, míru zavinění a celkovou škodu  šetří jičínští  dopravní policisté.

Foto: PČR Jičín

Z kabiny  nákladního auta  zmizely peníze

JIČÍNSKO  –  Na středu 8. listopadu nebude  v dobrém vzpomínat dvaadvacetiletý muž, který oznámil na tísňovou linku 158, že mul neznámý zloděj na ulici Dělnická v Jičíně měl  v době kolem páté hodiny odpolední ukrást  z kabiny neuzamčeného nákladního auta  Iveco Daily peníze  přesahující částku 14 tisíc korun. Neznámý pachatel se tak měl svým jednáním dopustit přečinu krádeže. Hrozí mu  trest odnětí svobody až na dva roky. Tímto vyzýváme veřejnost, aby v případě jakýchkoliv informací vedoucích k dopadení pachatele výše uvedeného přečinu zavolala na bezplatnou telefonní linku 158. Děkujeme!

Policisté v souvislosti s případem upozorňují majitele aut:

· Aparkujte vždy na místě k tomu určeném. Místo by mělo přehledné a pokud možno osvětlené. Využívejte hlídaná parkoviště. Nenechávejte svá auta na opuštěných místech.

· Řádně uzamkněte vozidlo, a to i v případě krátkodobé nepřítomnosti (například při doplnění pohonných hmot na čerpací stanici).

· Při odchodu od vozidla zkontrolujte uzavření oken, dveří, střešního okénka. Doporučujeme zvýšenou obezřetnost při uzamykání vozidla dálkovým ovladačem!

· Nenechávejte ve voze žádné věci, elektroniku nebo zavazadla. I relativně bezcenná odložená věc může přilákat pozornost zloděje.

· Pokud máte snímatelný panel od rádia, nenechávejte jej ve vozidle. Totéž platí i v případě, pokud používáte ve voze přenosný navigační systém.

· Zbytečně na parkovišti neotvírejte zavazadlový prostor. Ukládat si do něho v tento okamžik své věci, může znamenat, že ukážete zloději, kam se má zaměřit.

· Při manipulaci s nákupem dbejte na bezpečnost. Věnujte pozornost svému okolí při vykládání nebo nakládání zakoupeného zboží.

· Doklady a klíče od vozu mějte vždy u sebe, doklady osobní i k vozidlu nenechávejte zbytečně ve vozidle.

· Zaparkovaný vůz průběžně kontrolujte, nenechávejte jej zaparkovaný delší dobu bez dozoru.

· Vůz zabezpečte vhodným elektronickým či mechanickým zabezpečením.

· V případě, že dojde k vloupání do vozidla, ihned volejte Policii ČR na linku 158. Zvýšíte tak šanci na vypátrání pachatele!

· Pokud je to možné, tak vozidlo před příjezdem policie ponechte v takovém stavu, v jakém ho zanechal pachatel. V opačném případě můžete znehodnotit upotřebitelné stopy.

 Opovážlivec se bez rozpaků procházel v cizím domě

JINOLICE – Ve středu 8. listopadu se na tísňovou linku 158 obrátil osmapadesátiletý muž z Jinolic. Policistům oznámil, že se mu odpoledne do jeho domu měl  vloupat neznámý poberta. Tam měl následně prohledat všechny vnitřní prostory a pak, aniž by něco ukradl, dům opustit. Svým jednáním se tak dopustil  přečinu porušování domovní svobody. Za mřížemi může zůstat až dva roky.

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *