The Legends Rock Fest si užil rekordní počet návštěvníků

titulka HOŘICE  – Brány festivalu 6. ročníku The Legends Rock Fest v čele se skupinami Škwor a Arakain přivítaly rekordní počet návštěvníků. „Fanoušci patřičně ocenili štědrý program, během dvoudenního festivalu panovala tradičně přátelská a rodinná atmosféra, jak je tomu na festivalu manželů Lhotových zvykem. Mezi hlavními účinkujícími se psala velká jména tuzemské hudební scény, ale i jména úplných nováčků, kteří se na pódiu ukázali poprvé. První den patřil stálici naší metalové scény, „pětatřicetiletému“ Arakainu, kapele Anarchia a nováčkům The Snuff. Ten samý večer vystoupil Vilém Čok, Traktor nebo „plnoletá“ formace Škwor, rekapituluje Nicola Bernard, mluvčí festivalu.

Druhý den  pokračoval program v areálu U Věže  už  od jedenácti hodin, kdy návštěvníky přivítali 20246491_1535290193198787_9020886791114553469_n Atlantis. Během dne se představily kapely Dymytry, Doga, Krucipüsk a Komunál, třicet let existence slavící Hlahol, ale taky nastupující mládí jako Soustrast a Rimortis. Limetal, který ovládl pódium v sobotu večer,  je na české hudební scéně novým pojmem pouze svým názvem. „Ve skutečnosti je to parta ostřílených muzikantů, kterou nedávno doplnila blond vichřice za bicími, Veronika Lukešová  Program festivalu odsýpal, návštěvníci nikdy nečekali dlouho na další koncert.  Soutěž o nejoriginálněji vypadajícího fanouška vyhrál malý fanoušek formace Dymytry, který vypadal, že k samotné kapele nejen svou vizáží i patří,“ doplňuje  Nicola.

Každoročně se U Věže  soutěží mj. o divácky nejoblíbenější kapelu. Objektivitu této soutěže neurčuje nikdo jiný než samotní fanoušci. Letos první místo obsadila formace Traktor, druhého místa se ujal Škwor, a bronzovou pozici obsadila pětice Dymytry.

20245399_1532706083457198_6546926684788003388_n I letos byli návštěvníci spokojeni se službami a  s občerstvením, které pamatuje i na vegetariány. Z informací z festivalových novin, které každý návštěvník dostává při vstupu zdarma, bylo možné vybírat z  kulturního a sportovního vyžití v Hořicích, i v okolí.  Účinkující a  diváci oceňují na hořickém festivalu  rodinnou atmosféru, která se na tuzemských festivalech objevuje jen zřídka.  Právě to je každoročně cílem pořadatelů, manželů Bobiny a Zdenka Lhotových a jejich týmu. Z pohledu účinkujících to přesně vyjádřil Honza Toužimský z Arakainu: „Líbí se mi, že pořadatel Zdeněk Lhota dělá festival opravdu pro lidi. Návštěvníci sem jezdí už kvůli té atmosféře, která je fantastická, vstřícná a rodinná. Když někomu nejde v první řadě hlavně o peníze, je to fakt znát. A vnímají to tak samozřejmě i kapely…je to dobrá příležitost potkat se tam se svými souputníky, s kapelami, které máme rádi. Zázemí je tady opravdu výborný. Jsme si blíž a máme možnost pohovořit o všem, ne si jen zamávat z odjíždějící dodávky.“ Ostatně, specifickou atmosféru hořického hudebního dění potvrzuje i zájem návštěvníků, kterých  se letos U Věže v Hořicích sešlo rekordní množství.

(red)

2 komentáře u „The Legends Rock Fest si užil rekordní počet návštěvníků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *