Toi Toi Cup na Čeřovce v Jičíně: dneska všechno klaplo

titulka JIČÍN  –   Třetí  díl  sedmidílního seriálu letošního 12. ročníku Toi Toi Cupu pokračoval dnes v Jičíně, pro který to byla pořadatelská premiéra.  Kromě  vymezené trati  se  část  jičínské   Čeřovky  proměnila  i  v cyklokemp,  který  od pátečního odpoledne  žil  svým vlastním životem,  nebo spíš finální přípravou a koncentrací na vlastní závod.  Pořadatelé pod vedením „srdcaře“  Pavla Kordíka  organizaci  i dík  náklonnosti  babího léta  zvládli na výbornou.  Mezi přihlášenými byl i držitel bronzové medaile z mistrovství světa Jiří Polnický, ze zahraničí se prezentovali Polák Marek Konwa nebo Belgičan Wietse Bosmans.

Jako první dnes startovaly kadetky a žákyně, po nich se  s tratí  poprali společně mladší a starší žáci, následovali kadeti, junioři,  třída  ženy Elite a ženy do 23 let  a závěr patřil mužům (Elite a U23). Podívejte se na výsledky:

Kategorie kadetky (společně kadetky a žákyně) 51 startujících: 

Pořadí: 1. Aneta Novotná (Adastra Sokol Veltěž), 2. Kateřina Hladíková (Ivar CS – Author team), 3. Natálie Pleskačová (Expres CZ – Scott team Kolín)

Žáci (společně žáci starší + mladší) 77 startujících :

Pořadí: 1. Richard Kobr (Dukla Praha), 2. Václav Ježek, 3. Jakub Elbadri (oba Ivar CS – Author team)

Kadeti 35 startujících

Pořadí: 1. Matyáš Fiala (ČEZ Cyklo team Tábor), 2. Matěj Stránský (Ivar CS – Author team), 3. Filip Jech (Adastra Sokol Veltěž)

Junioři 36 startujících

Pořadí: 1. Jakub Ťoupalík (Cycling Academy Tábor), 2. David Šulc (Ivar CS – Author team),  3. Jakub Kučera (Expres CZ – Scott team Kolín)

Ženy (ženy Elite + ženy do 23 let) 24 startujících

Pořadí: 1. Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n. N.), 2. Karla Štěpánová (N1 Team), 3. Nadja Heigl (Rak.- KTM Alchemist Racing Team)

Muži (muži Elite + U23) 50 startujících 

Pořadí: 1. Jan Nesvadba (ČEZ Cyklo Team Tábor), 2. Wietse Bosmans (Steylaerts), 3. Tomáš Paprska (Expres CZ – Scott Team Kolín)

(red)

1 komentář u „Toi Toi Cup na Čeřovce v Jičíně: dneska všechno klaplo

  1. Jan Šorf

    Na Čeřovce poslední roky probíhají akce typu Propadák a v článku zmíněný TOI TOI CUP. Problém spočívá v tom, že se nejedená o jednorázové akce, ale vícedenní. Účastníci poškozují vlastní lesopark. Při posledním Propadák(u) jeden borec jezdil malým autem v lesoparku, účastníci závodů jezdili mimo cesty i po všech hlavních cestách za silného víření prachu. V lokalitě zvířata nemají klid. Cesty jsou vyježděné, kořenový systém samozřejmě opět dostal zásah a některé stromy budou zase usychat. Máme sportovní zařízení, máme kulturní zařízení a všichni se tlačí na Čeřovku. Proč? Co se stane, až bude areál bývalého vojenského útvaru v Jičíně (kasárna) zastavěn? Budou jezdit cyklisté jenom v lesoparku? A co Propadák, bude probíhat pouze v bývalém lomu, nebo se bude dále rozšiřovat do lesní části lesoparku? Já nejsem proti TOI TOI CUPU, ani proti Propadák(u), jen mě udivuje, že se takové akce pořádají v lesoparku? Proč se podobné akce nedělají v zámeckém parku, kulturním zařízení města, sportovištích, Šibeňáku? Možná bych věděl, lidé se tlačí za přírodou (na Čeřovce je pškná příroda), jenže takové a jím podobné aktivity přírodu přímo či nepřímo poškozují. Silný hluk, poškozování kořenového systému, atd. Navíc se každý rok stále víc a víc rozšiřují! Takové aktivity v lokalitě nelze dále podporovat s ohledem na cennou přírodní lokalitu, která se musí stát přírodní památkou. Nehledě na předobraz pohádkového lesa Řáholce. Zmíněné „akce“ se mohou pořádat jinde v Jičíně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *