Traktor skončil po srážce u Sobčic na boku

dnjc595_17_16

SOBČICE  –  V úterý 31. října krátce před půl dvanáctou dopoledne došlo na silnici I. třídy číslo 35 v katastru obce Sobčice ve směru jízdy od Jičína na Hořice k dopravní nehodě. Třiapadesátiletý cizí státní příslušník  řídil nákladní auto Mercedes Benz Actros s návěsem. Na přímém rovném úseku zřejmě nedodržel bezpečnou vzdálenost za před ním jedoucím traktorem Zetor s přívěsem, který v tu dobu řídil jednačtyřicetiletý muž. Následně došlo ke střetu obou aut, kdy nákladní vůz narazil přední částí do zadní části traktoru, který se po nárazu převrátil na bok. Při dopravní nehodě Byli oba řidiči lehce zranění,  použití alkoholu u nich vyloučily dechové zkoušky.  Celková škoda se předběžně odhaduje  na 730 tisíc korun. Přesnou příčinu a míru zavinění v současné době šetří jičínští dopravní policisté.

ŽELEZNICE  – Ve středu 1. listopadu po páté hodině ranní oznámil jednašedesátiletý muž  jičínským policistům, že mu neznámý hříšník v nočních hodinách z úterý na středu 1. listopadu poškodil celkem šest pneumatik u jeho dvou osobních aut. Ta  stála zaparkovaná v jedné z ulic v  Železnici. Celková škoda se předběžně odhaduje  na 7 tisíc korun. Vandal může vyfasovat až roční vězení.

Policisté  se  mj.  zaměřili  na řidiče pod vlivem alkoholu a návykových látek

JIČÍNSKO – Koncem října se na Jičínsku uskutečnila dopravně bezpečnostní akce, do které  bylo zapojeno téměř 20 policistů ze služby dopravní policie. Ti za dva dny zkontrolovali celkem 787 aut a zjistili 11 dopravních přestupků. Celkem bylo uloženo 11 blokových pokut ve výši přes  šest tisíc korun. Díky akci bylo  odhaleno i sedm  řidičů pod vlivem alkoholu, dva řidiči bez řidičského oprávnění,  v jednom případě byla dokonce uložena kauce ve výši 25 tisíc korun.

Policisté se při akci zaměřili zejména na řidiče, kteří před jízdou nebo během ní  nedodrželi zákaz požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek. Kontrolovali taky dodržování ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Zaměřili se i na pátrání po hledaných osobách, věcech a ukradených autech. Tato akce nebyla ojedinělá, policisté připravují další.

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *