Trojčata karakalů pojmenovaly rusovlasé kmotry

titulka Dvůr Králové nad Labem – Trio rusovlasých hereček v podání Jitky Schneiderové, Ester Geislerové a Anny Linhartové pojmenovalo při oslavách dětského dne ve dvorské zoo tři sourozence zrzavých koťat karakalů. Jako překvapení pro návštěvníky nechala zoo zhotovit tři originální obrazy karakalích mláďat, které namalovala sestra Ester, výtvarnice Lela Geislerová. „Když se na nás podíváte a poté pohlédnete na malé karakálky, je asi všem jasné, že jsme se tu neocitly náhodou. My tři, i tato šelmí trojčata máme jedno společné, a to zrzavou barvu. U nás pouze vlasů, u mláďat celé srsti,“ prozrazuje Jitka Schneiderová důvod, proč se pojmenování zhostily právě tyto tři dámy. „O to větší radost mám, že se trojčata narodila ve stejný den jako já – 23. března,“ dodává herečka, která dala samičce jméno Luisa.

jednicka O jména pro dva karakalí kluky se postaraly Anna Linhartová společně s Ester Geislerovou. „Můj táta měl díky jeho světle zrzavým vlnitým vlasům a modrým očím přezdívku Ryšár, podle francouzského herce Pierra Richarda. Svého zrzouna jsem tedy pojmenovala úplně stejně,“ říká Ester Geislerová. Třetí mládě dostalo jméno Stouny od Aničky Linhartové.

Součástí ceremoniálu bylo i předání tří originálních obrazů koťat od výtvarnice Lely, jedné ze sester Geislerových. Každý obraz nese název Křestní list a zobrazuje jedno mládě. Herečky se během ceremoniálu zhostily podpisu každého Křestního listu, kam vepsaly i jméno, které mláďatům vybraly.

A. Jirousová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *