Úrodu konopí už „pěstitel“ nesklidil

img_0010 JIČÍNSKO –  Jičínští kriminalisté TOXI týmu v těchto dnech zahájili trestní stíhání čtyřiatřicetiletého muže z Jičínska, který je obviněný ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Hříšník v přesně nezjištěné době od  dubna do čtvrtka 19. října letošního roku měl v místě svého trvalého bydliště v Jičíně v zasklené lodžii bytu zasadit a vypěstovat nejméně tři kusy vzrostlých rostlin konopí. Z vypěstovaných rostlin mohl získat dosud přesně nezjištěné množství upotřebitelných sušených částí rostliny konopí (marihuany), kterou údajně měl  pro vlastní potřebu. Soukromému „pěstiteli“ tak v případě prokázání viny hrozí za jeho zemědělské aktivity trest odnětí svobody  od jednoho do pěti let.

V Dětenicích se srazila tři auta 

dnjc580_17_35 JIČÍNSKO / Dětenice  – V úterý 24. října v dopoledních hodinách došlo na silnici II. třídy ve směru od obce Brodek na Dětenice k dopravní nehodě. Čtyřiačtyřicetiletý řidič Škody Octavia se na křižovatce v daném úseku zřejmě plně nevěnoval řízení svého auta a při odbočování vlevo z hlavní silnice na vedlejší nedal přednost v jízdě protijedoucímu vozu Peugeot 206, které řídil dvaaosmdesátiletý muž. Důsledkem toho došlo k čelnímu střetu obou aut. Náraz navíc Škodu Octavii odrazil čelně přímo na stojící Škodu Felicia, ve které v tu dobu byl  třiatřicetiletý řidič spolu s jednatřicetiletou spolujezdkyní. Ta vlivem nárazu utrpěla lehké zranění, které si vyžádalo převoz do Oblastní nemocnice v Jičíně. Ke zranění dalších osob nedošlo. Policisty provedené dechové zkoušky u zúčastněných řidičů vyloučily požití alkoholu. Celková škoda se předběžně odhaduje na více než 130 tisíc korun. Přesná příčina dopravní nehody a míra zavinění je předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.

Zloděj si mj. odnesl i svazky cibule

JIČÍNSKO / Stav / Valdice – Policisté z obvodních oddělení z  Jičína a z Nové Paky v současné době intenzívně pracují na objasnění dvou případů vloupání do objektů, ke kterým došlo v  uplynulých dnech v okrese Jičín. K první události mělo dojít od neděle 22. října do úterý 24. října letošního roku v obci Úbislavice – Stav. Neznámý pachatel si tam vyhlédl rekonstruovaný dům, do kterého se měl násilně vloupat a ukrást z něj  motorové i elektrické nářadí různého druhu, dětské kolo a mj. i model buginy s benzínovým motorem. Celková škoda je prozatím vyčíslena na 30 tisíc korun.

K druhému případu mělo dojít v době od soboty 21. října do úterý 24. října letošního roku ve Valdicích. Zloděj si tam  vyhlédl jeden ze zahradních domků. Po násilném překonání dřevěných uzamčených dveří měl hříšník vniknout dovnitř a sebrat plynový vařič včetně plynové bomby, značkovou sekeru a několik svazků cibule. Předběžná škoda se odhaduje na zhruba tři tisíce korun.

Neznámý delikvent se tak měl v obou uvedených případech dopustit přečinu krádeže. Hrozí mu až dva roky za mřížemi.

Snímky ze zakázané úrody soukromého pěstitele  a z nehody na Dětenicku  Zdroj: PČR Jičín

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *