Úspěchy jičínských nadějí v judo na Folimance

hala-folimanka PRAHA  /  Jičín  –  V pražské sportovní hale Folimance  se 19. května  uskutečnil Pražský pohár žáků a dorostu. Na  šesti  tatami se utkalo na 380 judistických nadějí nejenom z ČR, ale i borci z Ruska, Slovenska a Spolkové republiky Německo. Zejména početná skupina z ruského Uralu budila poměrně velký respekt už při důkladném rozcvičení před zahájením soutěže.  Pro vysokou kvalitu  tohoto turnaje přihlásili trenéři do soutěže pouhé tři  jičínské naděje. V kategorii ml. žáků do 50 kg vybojoval Martin Plecháč s bilancí tří  vítězství a jediné porážky bronzovou medaili. Účast ve finále mu unikla po hrubé chybičce v závěru čtvrtfinálového utkání s pozdějším vítězem této kategorie.

Ve velmi kvalitně obsazené kategorii st. žáků do 42 kg obsadil František Egrt 5. místo. František s bilancí  tří  vítězství a dvou porážek zůstal krůček od medaile, když v boji o bronz nestačil na svého soupeře z Ruska. V kategorii dorostu do 46 kg potvrdil Zdeněk Venclů roli favorita a po třech vítězstvích před časovým limitem získal zaslouženě zlatou medaili.

Je potěšitelné, že se naši nominovaní odchovanci dokázali v tak kvalitní soutěži prosadit a všichni bojovali o medaili. Doufejme, že jejich úspěchy budou dostatečnou motivaci pro jejich vrstevníky!

(ML)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *