Úspěšné vykročení jičínských judistů v I. lize

petr-m-liga-2024 OSTRAVA /  Jičín   –   Uplynulou sobotu se ve Sportovní hale TJ Ostrava uskutečnilo 1. kolo prvoligového ročníku 2024 skupiny B v judu. Jičínští judisté se na ostravském tatami představili v soutěži družstev pod vedením trenérů Milana Letošníka a Luďka Vaníčka v následující sestavě: do 60 kg Vojtěch Ježek, do 66 kg Matěj Hyka, připraven byl dorostenec Štěpán Lánský, do 73 kg František Egrt, do 81 kg Tadeáš Čeřovský, do 90 kg Petr Matějka a nad 90 kg Jakub Krejčík.

Výsledky jednotlivých utkání jičínského klubu:

SKP JUDO Jičín, z.s. – TJ Slezan Opava, z.s. 5 : 1

Opavský nováček soutěže sice uspěl v úvodním utkání, ale poté už na tatami vítězili pouze jičínští judisté a s přehledem zvládli důležitý vstup do soutěže.

SKP JUDO Jičín, z.s. – Judo Klub Olomouc, z.s. 4 : 2

Po poměrně rychle prohraných utkáních lehkých hmotnostních kategorií bylo na ukazateli hrozivé skóre 0 : 2, ale v následujících utkáních naši zabrali a utkání dovedli do vítězného konce.

Judo Vysočina, z.s. – SKP JUDO Jičín, z.s. 4 : 2

Loňský finalista prvoligové soutěže byl favoritem utkání.

Za stavu 0 : 3 v neprospěch našeho družstva snížili v následujících utkáních Egrt a Matějka na 2 : 3. V dramatickém utkání nejtěžší hmotnostní kategorie dělilo třináct  sekund od vítězství našeho Jakuba Krejčíka a tím i od nerozhodného výsledku celého utkání. Zkušený borec z celku Vysočiny našeho judistu v samotném závěru zaskočil a rozhodl tak o naší ztrátě bodů.

SKP JUDO Jičín, z.s. – 1. JC Baník Ostrava 5 : 1

V nervózním utkání s domácím celkem se i přes nepřízeň rozhodčích podařilo přesvědčivě zvítězit a přidat další body.

Judo Beskydy z.s. – SKP JUDO Jičín, z.s. 2 : 4

V posledním utkání 1. kola byla na některých našich borcích už  znatelná velká únava. Našim se zadařilo a brzy se ujali vedení 4 : 0. V závěru utkání sice nováček soutěže z Beskyd snížil stav, ale pouze upravil celkové skóre.

V úvodním kole prvoligového ročníku 2024 se jičínskému celku zadařilo a získal 8 bodů z 10 možných. Velmi dobrý výkon podal Tadeáš Čeřovský, který zvítězil ve všech svých utkáních. Junior František Egrt zvítězil 4krát, 3 body přidali zkušení Jakub Krejčík a Petr Matějka, stejně jako junior Matěj Hyka. Dorostenec Vojta Ježek zvítězil ve dvou  utkáních.

Pořadí družstev po 1. kole skupiny B

1. Judo Vysočina a.s. 9 bodů

2. SKP JUDO Jičín, z.s. 8

3. Judo Beskydy z.s. 4

4. 1. JC Baník Ostrava z.s. 4

5. Judoklub Olomouc z.s. 3

6. TJ Slezan Opava z.s. 2

SKP JUDO Jičín, z.s., děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě DEPRAG CZ a.s.

(ml)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *