V Babáku jel moc rychle a dostal smyk

titulka BABÁK / Jičínsko  –    V  pondělí 9. dubna krátce před dvaadvacátou hodinou došlo na silnici I. třídy číslo 16  v katastrálním území obce Lužany k dopravní nehodě. Třiadvacetiletý řidič Hondy Civic, který jel od Kumburského Újezdu na Úlibice,  při nájezdu do levotočivé zatáčky zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy v kopci Babák a dostal smyk. Ten už  nevyrovnal, vyjel vlevo mimo silnici, kde narazil do břehu. Auto se pak  několikrát přetočilo přes náletové dřeviny a porazilo i svislou dopravní značku. Při dopravní nehodě utrpěl řidič lehké zranění, které si vyžádalo převoz do Oblastní nemocnice v Jičíně. Vliv alkoholu na místě vyloučila dechová zkouškou. Celková škoda se  předběžně odhaduje na víc  než  45 tisíc korun.

Půjčky a úvěry se musí splácet!

JIČÍNSKO – Jičínští kriminalisté vyšetřují podvod, kterého se měla dopustit čtyřiačtyřicetiletá žena tím, že si v roce 2015  sjednala s několika renomovanými finančními společnostmi půjčky a úvěry v celkové výši 59 tisíc korun, přestože věděla, že je nebude schopna včas splatit. Hrozí ji až pětileté vězení.

Policisté pátrají  po ukradeném Fiatu  Ducato

DOBRÁ  VODA  u  Hořic  –   Když v sobotu 7. dubna kolem jednadvacáté hodiny zaparkoval sedmačtyřicetiletý řidič v Dobré Vodě u Hořic  svůj  Fiat Ducato, určitě netušil, že ho na stejném místě  už  nenajde. Muž následně odešel na taneční zábavu do místní restaurace, kdy v ranních hodinách pro bezpečný návrat domů využil taxi služby. Zabezpečené auto  proto nechal na místě. Vrátil se pro něj až  v pondělí 9. dubna, kdy následně zjistil, že ho někdo ukradl.  Možné zapůjčení  auta majitel na  místě vyloučil, připustil ale možnou ztrátu klíčů. Celková škoda se  předběžně odhaduje  na 120 tisíc korun. Podrobnosti najdete tady: http://aplikace.policie.cz/patrani-vozidla/Detail.aspx?id=731354

Pokud je odkaz nefunkční, auto se už našlo !

Zloděj si může odsedět za mřížemi od jednoho do pěti let.

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *