V Lomnici se bude zpívat mezi betlémy a přijede Viewegh

michal-viewegh LOMNICE  NAD POPELKOU  –   Městské muzeum v Lomnici nad Popelkou zve na dva zajímavé prosincové programy: tím prvním bude v úterý 11. prosince od 18 hodin adventní beseda se známým českým spisovatelem a publicistou Michalem  Vieweghem  a  s autorským čtením.  Tím druhým  bude ve středu 12. prosince “Zpívání mezi betlémy”  v pořadí  se  třetím koncertem  písničkářky z Českého ráje Marušky Špačkové.

Michal Viewegh je držitelem prestižní Ceny Jiřího Ortena z roku 1993 a je nejprodávanějším českým spisovatelem s více než milionem výtisků. V roce 1980 maturoval na gymnáziu v Benešově. Nedokončil studium ekonomie na VŠE, ale v roce 1988 vystudoval češtinu a pedagogiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Už od začátku svého studia v roce 1983 publikoval povídky v Mladé frontě. Po dokončení vysoké školy se krátce věnoval vystudovanému oboru, ale už v roce 1993 učitelské povolání opustil. Stal se na dva roky redaktorem v nakladatelství Český spisovatel, pak definitivně spisovatelem z povolání. Je mj. prvním českým spisovatelem, který si vyzkoušel psaní románu spolu se čtenáři na Internetu v díle Blogový román Srdce domova, který je zároveň otevřenou školou tvůrčího psaní, vznikající mezi srpnem a prosincem roku 2009.

maruc5a1ka-c5a1pac48dkovc3a1-pc599i-svc3a9m-koncertc49b-v-lomnickc3a9m-muzeu Maruška Špačková narozená v podzámčí Hrubého Rohozce je absolventkou Střední uměleckoprůmyslové školy v Turnově. Zlatnickému řemeslu se věnovala celý život a zároveň také svému velkému koníčku, a tím je zpívání, skládání písniček, hra na kytaru, hlavně dvanácti strunnou. Vystupovala sólově, ale i s několika country skupinami a mnoho let také se svou vlastní skupinou Koleje. V současnosti se především prezentuje sama s vlastní tvorbou inspirovanou krásami rodného kraje, jeho proměnami během ročních období, náladami, historií, osobními prožitky a v neposlední řadě láskou a partnerskými vztahy. Samostatně už vydala dvě CD, obě v rámci jejího vystoupení pokřtěné v našem muzeu.

Písničky se zimní, adventní a vánoční tematikou patří do jejího oblíbeného repertoáru také, a nejen s nimi by se ráda představila, včetně zbrusu nové adventní skladby, na svém lomnickém předvánočním vystoupení. Vstupné dobrovolné bude použito na nákup nového betlému do našich sbírek, který návštěvníci budou moci zhlédnout v příští sezoně. Přijďte se vánočně naladit a společně s námi si zazpívat i klasické české koledy.

jdm

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *