V Rývových sadech v Turnově si můžete zdarma zacvičit

392a_foto_v_ryvovych_sadech_si_muzete_zdarma_zacvicit TURNOV / Český ráj –   Příležitost k snadnému a zábavnému cvičení, které podpoří péči o zdraví, mají senioři a návštěvníci Rývových sadů v Turnově.  Na instalaci cvičebních prvků  přispěl  letošní lednový městský ples. Podařilo se na něm vybrat více než 23 tisíc korun. Zbývající peníze poskytli sponzoři z Turnova. Městský ples každoročně pomáhá podpořit některý ze záměrů města, v loňském roce to bylo  vybudování nové školní zahrady pro ZŠ Zborovská. „Letos výtěžek přispěl ke vzniku dalšího relaxačně rehabilitačního místa. Možnost aktivního pohybu mohou využít nejen senioři z blízkého domu s pečovatelskou službou v Žižkově ulici, ale všichni zájemci o pohyb na čerstvém vzduchu, kterým bylo alespoň 14 let. Venkovní fitness hřiště pro mládež, dospělé a seniory získávají stále větší oblibu napříč všemi generacemi,“ míní  Anna Šupíková, mluvčí turnovské radnice.

V Rývových sadech tak vyrostl stroj, který z jedné strany tvoří prvek na posilování svalů horních končetin pro zlepšení ohebnosti a pohyblivosti kloubů rukou od zápěstí až po ramena. Stroj vhodný pro rehabilitaci byl doplněn z druhé strany prvkem pro posilování svalů a zlepšování ohebnosti ramenních kloubů. „Dalším umístěným prvkem je elipsovité zařízení, které slouží k rozvoji koordinace těla a napomáhá k pohyblivosti jak dolních, tak horních končetin a pozitivně zlepšuje ohebnost kloubů. Posledním prvkem v parku je šlapadlo s lavičkou, které se zaměřuje na rehabilitaci spodních končetin, obnovení svalových oslabení a zlepšuje krevní oběh a koordinaci nohou,“ přibližuje A. Šupíková  tělocvičnou oázu v Rývových sadech v Turnově.

Na pořízení tří cvičebních prvků od společnosti Colmex bylo třeba 65 tisíc korun. Účelovým finančním darem se  na něm podílely tyto společnosti: Barvy Turnov s. r. o., CRYTUR s .r. o., Ing. Henry Kyncl – Ko-merční slévárna šedé a tvárné litiny Turnov a. s., Městská teplárenská Turnov s. r. o., SFS INTEC s. r. o., Šroubárna Turnov a. s., ZIKUDA – vodohospodářské stavby s. r. o.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *