Ve věži bydlí čas společně s obrázky Olgy Klimešové

klimesova JIČÍN –  Ochozové patro Valdické brány v Jičíně hostí ilustrace Olgy Klimešové. Její obrázky původně vznikly jako doprovod pro básnickou sbírku  Jiřího Žáčka, která  však už měla jiného ilustrátora. Ze šuplíku autorky proto kresby putovaly na věžní světlo, aby potěšily a přibrzdily zadýchané návštěvníky po výstupu nahoru. Dvojí vhled do dětství, kresbou a veršem, přitahuje zejména pozornost  rodin s dětmi. Výstava zůstane v ochozovém patře do konce letošní turistické sezóny, tedy do konce září.

Olga Klimešová (28. 5. 1973) je rodačkou z Jilemnice, kde absolvovala gymnázium, poté imgp0856 vystudovala Vysokou školu pedagogickou v Hradci Králové. Působila roky jako učitelka na prvním stupni, jako dobrovolnice v práci s postiženými dětmi, ale také jako asistentka v administrativě a  průvodkyně ve Švédsku, Dánsku a Itálii. Ve své tvorbě se zaměřila na ilustrace pro děti, vytváří je obyčejnými pastelkami.  Inspiraci čerpá ze svého krásného dětství, ale také z dětských knížek, které sbírá. Žije a pracuje v Hradci Králové.

Komentáře návštěvníků výstavy:

Je to krásně propracované, člověk se až diví, když je to „jen“ kresba pastelkou…

Povedené obrázky, pro dětské vnímání skvělé a příjemné pro oko. Působí optimisticky barvami i tvary. Škoda, že takové nejsou ve slabikáři!

Paní autorka má  cit pro výstižný detail, obrázky tak dobře ladí s hravými verši pana Žáčka.

Jedna z návštěvnic navrhla, aby kresby dotvářely interiéry  zařízení, která využívají děti. Svou hravou přímočarostí by prý mohly „rozzářit“ například i dětské oddělení nemocnice.

(vaw)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *