Veleúspěšná výprava českých orientačních jezdců na kole

titulka Zwettl/Jičín – Reprezentační výprava českých juniorů, dorostenců i dospělých na Mistrovství světa, respektive Evropy – pro dorostence, v MTBO (orientační jízdě na kole) byla v rakouském Zwettlu nejúspěšnější ve své historii. Jičínská dorostenka Rozálie Kuchařová si přivezla bronz z královské klasické trati, češti  junioři  celkem vybojovali 6 zlatých a 2 stříbrné,  a to zásluhou  Vilmy Králové a Jana Haška. Dospělí reprezentanti na MS získali 3 zlaté, 3 stříbrné a 3 bronzové medaile. Mistrovské tituly drží Martina Tichovská a Kryštof Bogar. Dorostenci, mezi nimiž byli i dva závodníci z Jičína, Rozálie Kuchařová a Matěj Tuma přivezli 4 medaile, jednu zlatou a dvě stříbrné, o něž se postaral Richard Wohanka, a jednu bronzovou, která ozdobila právě Kuchařovou. Ta dosáhla ještě na šesté místo na krátké trati a na deváté ve sprintu. “Jsem šťastná. V každém závodě jsem se oproti loňskému roku zlepšila a mám svojí první individuální medaili,” dodává Kuchařová.

Svými výkony během celé sezóny se nakonec Kuchařová dostala do čela žebříčku “Young Guns” a vyhrála tak dorostenecký světový pohár.

2018-08-12-08-32-28-001_matejtuma_sprint_foto_burmann Matěj Tuma si na své první mezinárodní akci vedl velmi dobře, nedosáhl sice na medailová umístění, ale šesté místo z krátké trati je příslibem do budoucna.

Vojtěch Stránský v barvách dospělé české reprezentace letos úspěch nezaznamenal. Na krátké trati si nevšiml předposlední kontroly a byl diskvalifikován, ve štafetách dojel na 4. místě, na dlouhé trati vinou chyb na volbách postupů skončil dvaadvacátý a ve sprintu se pokazilo, co mohlo a Stránský skončil jednapadesátý.

Více informací na www.mtbo.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *