Velké úspěchy sprinterů na Olympiádě dětí a mládeže

2019_lodm_sheilahavrdovc3a1_3-mc3adsto Liberec / Jičín  –  Bronzovou medaili  si  z  Letní olympiády dětí a mládeže ze závodu ve sprintu přivezla Sheila Havrdová (D12).  Skvěle se na sportovním svátku v Liberci představili i další jičínští žáci.  Ve sprintu se dařilo i Janu Vaníčkovi (H12), který vybojoval šesté místo a užil si vyhlášení na tzv. “velké bedně”.  Oběma se povedl i závod na krátké trati. Vaníček opět vybojoval velkou bednu, když skončil na pátém místě. Havrdové chyběl jen kousek – podle mezičasů měla skvělý začátek závodu, na  čtvrté kontrole už byla v čele startovního pole, pak ale přišla  tříminutová chyba, která ji vyřadila ze stupňů vítězů, nakonec skončila sedmá.

Díky svým skvělým výsledkům se oba probojovali do štafety DH12  reprezentující Královéhradecký kraj. Podali špičkový výkon: Sheila Havrdová donesla štafetu na třetím místě, Honza Vaníček ji vytáhl na první.  Dalším dvěma úsekům (Monika Podlešáková, Tomáš Metelka) se už  tolik nedařilo: štafeta skončila na nepopulárním čtvrtém  místě.

(ven)

Tomáš Zalaba na dorosteneckém Mistrovství Evropy

Grodno (Bělorusko) / Jičín – Přímo z dějiště Mistrovství České republiky (23. 6.) odjela česká dorostenecká reprezentace v orientačním běhu na Mistrovství Evropy do Běloruska. V nominaci byl v kategorii H18 i jičínský Tomáš Zalaba.  V konkurenci závodníků z 31 zemí a zhruba stovky soupeřů v kategorii se Zalaba postavil na start sprintu a dlouhé trati. Sprint (30. 6.) se běžel přímo v Grodně, městě v blízkosti polských hranic. Běželo se v rovinaté městské zástavbě – historickém centru města,  v úzkých uličkách, průchodech, parcích a část prostoru byla novější „nehistorická“ městská zástavba. Zalaba ztratil minutu na vítěze a obsadil 28. místo. Dlouhá trať (klasika), která nebyla pro jičínského dorostence tak úspěšná, skončil sedmdesátý, se běžela ve smíšeném lese, terén byl kopcovitý, místy nepřehledný, se špatnou průběžností i viditelností.