Venclů je celkovým vítězem seriálu Českého poháru

img_4917 TEPLICE / Jičín  –    Ve dnech 6. a 7.10. října  se ve sportovní hale Na Stínadlech v Teplicích uskutečnil memoriál V. Prokeše. Pro kategorie žactva a dorostu to byla poslední možnost kvalifikovat se na Přebor ČR v judo  a získat tak potřebné body do Ranking Listu. Na teplickém tatami se  představilo 741 judistů, mezi kterými se neztratilo ani šest  jičínských nadějí. V sobotních bojích se na tatami utkali ml. a st. žáci, v neděli dorost a senioři. Nejvíc se dařilo v kategorii dorostu do 42 kg  Zdeňkovi Venclů, který podal velmi dobrý výkon a zaslouženě zvítězil. Zvítězil i v celém seriálu Českého poháru pro rok 2018 ve své hmotnostní kategorii a na Mistrovství ČR bude tak nasazen jako číslo 1!

V kategorii seniorů do 90 kg potvrdil velmi dobrou formu Petr Matějka, který získal stříbrnou medaili.  V kategorii seniorů do 73 kg skončil Jakub Zachoval na solidním 9. místě.  Teplické tatami si vyzkoušeli i  žáci František Egrt a Vojtěch Ježek, kterým se  ale nedařilo a ze soutěže vypadli už v 1. kole, stejně jako Tadeáš Čeřovský v kategorii seniorů do 66 kg.