Veterinářovy okřídlené příběhy zahnízdí v knihovně

imgp5446

JIČÍN/ Maršov  –   Knihovna  Václava Čtvrtka v  Jičíně  uvede  ve středu  22. listopadu v 18 hodin  pohádkové knihy „Proč má kos žlutý nos“ a „Tajemství kouzelného pírka“ od jičínského veterináře  Vladimíra Šoltyse a ilustrátorek Petity Kůsové a Barbory Kyškové.  Na podvečeru se podílí i ZUŠ J. B. Foerstera v Jičíně, součástí bude vernisáž výstavy fotografií autora knih a dražba výtvarných ptačích artefaktů z dílny dětí jičínského K-klubu. 

Knížku „Proč má kos žlutý nos“  V. Šoltys napsal před několika lety pro svou dceru a věnoval ji svým přátelům v několika exemplářích. Na doporučení ornitologické společnosti se jeho textu chopilo brněnské nakladatelství Edika, které se zaměřuje na didaktické tituly pro děti i pro dospělé, a ve skupině Albatros Media jej v roce 2014 vydalo. Součástí knihy je CD obsahující všechny ptačí pohádky v interpretaci Arnošta Goldflama.

I k sepsání knížky „Příběhy z muzea: Tajemství kouzelného pírka“, která vyšla v Albatrosu letos, inspirovala V. Šoltyse  ptačí říše. Vypráví o tom,  co se stane, když malá Vlaďka jednoho dne objeví kouzelné pírko a  jaké  neuvěřitelné události se přihodí v jednom zdánlivě obyčejném muzeu.

Foto 1 a 2 :  Knihy V. Šoltyse, které uvede Knihovna V. Čtvrtka v Jičíně  Foto 3:  Z prvního uvedení knihy „Proč má kos žlutý nos“ v Židovské 100  v Jičíně  u příležitosti benefice pro Dětský domov v Nechanicích. Úryvek z nové  knížky tam v roce 2014 poprvé veřejně přečetla Alena Kyselo Pospíšilová  (na snímku s V. Šoltysem). Událost si můžete připomenout na : http://zpravyceskyraj.cz/dekujeme-za-adventni-pomoc-pro-deti-z-nechanic/

(red)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *