Víte, kam Lomničtí rádi zavítali za Lomnickým pivem?

dscn5211 LOMNICE NAD POPELKOU  –   Kulturní a informační středisko Lomnice nad Popelkou zve do Zámecké galerie lomnického zámku na výstavu Po stopách hospůdek na Lomnicku, kterou připravili Lenka Morávková a Jaroslav Kordík. Za dodržení platných protiepidemilogických opatření je přístupná do  27. června,  v květnu ve středu od 10 do 14 hodin, ve čtvrtek a v pátek od 13 do 16 hodin nebo na objednání. Červnová otevírací doba  bude  stanovena s ohledem na další  postup rozvolňování a povolení skupinových komentovaných prohlídek. Vstupné je dobrovolné.

hospudky-1 Z dobových pohlednic  se dozvíte o historii více než šesti desítek hospůdek  v Lomnici nad Popelkou, v Nové vsi nad Popelkou a ve Stružinci,  kam místní rádi zavítali za Lomnickým pivem  nebo  kde se  při svém putování  s chutí občerstvovali  turisté. 

Výstava  tematicky navazuje na předchozí  Hospůdky Českého ráje a Lomnicka z roku 2019, navíc je obohacena o některé nové pohlednice, netradiční 3D exponáty a další zajímavosti.

Na výstavě si můžete také koupit novou knihu Lenky Morávkové Po stopách hospůdek na Lomnicku, kterou v květnu 2021 vydal Matěj Bárta – Studio JB a Město Lomnice nad Popelku.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *