Vítězná jičínská tečka za letošní sezónou v házené

344097608_164778609868294_9068209547937308165_n JIČÍN, 30.  dubna –   V posledním utkání 1. ligy hostili domácí celek z Hané, který má ve svém středu řadu mladých hráčů, celek, který dokázal potrápit i ty nejlepší týmy soutěže. Jičínští by mohli při velmi šťastných shodách okolností dosáhnout na bronzovou příčku, bylo však potřeba získat oba body. Hosté chtěli jičínskému celku oplatit ztrátu bodu z podzimního klání. Zde Jičínští v silně oslabené sestavě vybojovali bod.

O2xyworld HBC Jičín „B“ 33 (18)

Házená Velká Bystřice 29 (15)

V Jičíně bylo k vidění bezstarostné mládí na obou stranách. Oba celky nastoupily v pozměněných sestavách. Jičínští dali opět přednost dorostenecké síle, celkem šestice hráčů předvedla své umění. Začátek zápasu byl pro domácí katastrofický. Zřejmě díky až příliš mladické lehkomyslnosti se Jičínským začátek vůbec nevyvedl. Naopak hosté nastoupili koncentrovaně a dokázali si poměrně snadno vytvořit po rychlých, přímočarých akcích tříbrankový náskok (5. minuta 1:4). Logicky následoval oddechový čas domácích a připomenutí, že je stále o co hrát. Domácí si to vzali k srdci a pětibrankovou šňůrou otočili vývoj zápasu, dostali se do vedení, které již z rukou nepustili. Další pětibranková šňůra již znamenala odskok na čtyři branky (14. minuta 9:5). Oba celky hrály rychle, útoky převládaly nad obranami. Jičínští inkasovali především z pivota, skórovali hlavně ze spojek, po zdařilých akcích. Oproti minulým zápasům se více dařilo Knittlovi v brance, dokázal podpořit své spoluhráče několika výbornými zákroky. Ale i na druhé straně se hostujícímu brankáři dařilo, řada líbivých akcí Jičína tak skončila nevyužita.

Druhý poločas se odehrával podobně. Oba týmy pokračovaly v útočné házené, na obou stranách dostávalo přednost mládí. Hosté hned v úvodu využili přesilovky a snížili na rozdíl branky. To i díky sedmičkám po chybách Jičína v obraně (6. min. 21:20). Domácí se však zkonsolidovali, v plném počtu se opět od soupeře odpoutali až na pět branek (12. min. 25:20) a náskok si poté udržovali až do konce i v oslabeních, která ještě přišla. Zápas dohrávala lavička a její hráči si dokázali vybudovat nejvyšší náskok v utkání (18. min. 28:22). Hosté se již na méně než čtyři branky nepřiblížili, kromě posledních dvou minut, to zredukovali vedení Jičínských šňůrou tří gólů na 32:29. Poslední slovo měli domácí, získali dva body a nyní budou čekat na zápasy Šťáhlav a Bohunic, které tým HBC v případě úspěchu mohou odsunout z konečné třetí na pátou příčku závěrečné tabulky.

Domácí podali opět kvalitní výkon v útoku, ale obranná činnost pokulhávala. Příležitost však dostali všichni dorostenci a dokázali se prosazovat. Vidět byli Brádler, Pour, Hejtmánek i Dominik Doškář, střelecky se dařilo Krahulcovi, prosazoval se i M. Knittl a Dan Doškář, hru dirigoval Ženatý. Prakticky všichni se dokázali zapsat do střeleckého zápisu.

Sestava a branky O2xyworld HBC Jičín „B“: Knittl, Petr – Krahulec 9/4; Dan Doškář 4; M. Knittl, Frýba, Dominik Doškář a Brádler po 3; Bareš a Ženatý 2; Tůma, Hejtmánek, Dolejší a Pour po 1; P. Drbohlav; Mičke

Statistika utkání:

Diváků: 69

Sedmičky: 5/4 – 7/6

Vyloučení: 7 – 3; ČK: 0 – 0

Rozhodčí: Rutta, Větrovský

Sled branek: 1-4, 5-4, 9-5, 14-11, 17-13, 18-15, 20-16, 21-20, 25-20, 28-22, 30-24, 32-26, 32-29, 33-29

Letošní sezona „B“ týmu skončila, ve vzácně vyrovnané tabulce mohou Jičínští obsadit i třetí příčku. První místo, bez ohledu na poslední kolo, vybojovali házenkáři Vsetína.