Vítězství jičíněveské školy pomůže vylepšit sociální zázemí

skola-jicineves JIČÍNĚVES – Základní škola a Mateřská škola Jičíněves získala v celorepublikovém projektu „Domestos pro školy“ hlavní výhru 200 tisíc korun na nové záchody. Vyhráli je hlavně děti a jejich rodiče, kteří celý loňský podzim soutěžili.
Soutěž, do které se jičíněveští školáci zapojili, byla rozdělená na tři části. V první děti plnily soutěžní úkoly, ve druhé mohl kdokoli přes internet hlasovat pro soutěžící a ve třetí se sbíraly body za nákupy výrobků značky Domestos.

„S nápadem zúčastnit se přišla paní učitelka mateřské školy a vychovatelka v jedné osobě, Petra Zachovalová. Pro soutěž získala i rodiče, takže se sbíraly účtenky a odesílaly hlasy za splnění zadaných soutěžních úkolů. Těm se děti pilně a s nadšením věnovaly ve školní družině od září až do prosince. A pak se čekalo na výsledky a v koutku duše se doufalo v umístění,“ popúisuje ředitelka školy Darina Šindlářová a Petra Zachovalová doplňuje: „Podpořilo nás devatenáct rodičů, kteří pro nás hlasovali a nahrávali spousty účtenek. Díky nim a pilným dětem jsme získali 1844 bodů.“ Výhru může škola použít na modernizaci hygienických zařízení.

„Polovinu ze získané částky máme na zakoupení sanitárního zařízení a obkladů, druhá polovina je na pokrytí stavebních prací. Rekonstrukce by se měla uskutečnit o letních prázdninách,“ vysvětluje ředitelka Šindlářová. „Gratuluji školákům, že se jim takový kousek podařil. Nejen záchody potřebují ve škole rekonstruovat a vítězstvím ušetřili obecnímu rozpočtu peníze, které budeme moci použít na jiné investice ve škole,“ spokojeně dodává jičíněveský starosta Jaroslav Mlejnek.
Jičíněveskou školu a školkou navštěvuje letos 74 dětí, které dojíždějí z více než 20 okolních vesnic i měst.

Na dalších výherních místech v projektu Domestos pro školy se umístily i jiné dvě školy v jičínském okresu – ve Vojicích a v Dobré Vodě u Hořic.
Ilustrační snímek: VaW
(red)

2 komentáře u „Vítězství jičíněveské školy pomůže vylepšit sociální zázemí

  1. Miloslava Horáková(roz.Novotná)

    V této škole jsem učila v letech 1959-60.Ředitelem byl p.Drbohlav a ve školce p.Havlíková.Teď jezdím občas okolo a vidím,jak se budova i okolí vylepšilo.Přeji dětem i vyučujícím,ať se jim tam líbí a daří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *