Volejbalová Dřevěnice je tady! Pořadatelé ji zatraktivnili

volejbalovc3a1 DŘEVĚNICE  / ČR   –  Dřevěnický volejbalový svátek se letos koná ve znamení výročí, i změn, které přispějí k jeho zatraktivnění.  Před 65 lety  se na antukových kurtech odehrál první velký turnaj, před 95 lety byla založena Tělovýchovná jednota Sokol Dřevěnice, jejíž současní pokračovatelé každoročně neúnavně připravují volejbalové zážitky.  Dřevěnický  turnaj má svou neopakovatelnou atmosféru a těžko by ve volejbalovém světě hledal sobě rovného. Letošní turnaje se v Dřevěnici u Jičína konají  4. –  5. srpna a  11. –  12. srpna. 

11750609_958065870882644_1378633066295778541_n K půlkulatému jubileu pořadatelé připravili slavnostní zahájení, které  se uskuteční  první neděli okolo desáté hodiny. Účast předběžně přislíbili představitelé Českého volejbalového svazu – předseda Marek Pakosta a místopředseda Jan Hronek. Nad turnajem převzal patronát předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.  Zástupci dřevěnického sokola  zareagovali na přání volejbalistů a oproti minulým ročníkům zařadili některé změny v programu. Pro první víkend zatraktivnili hlavní ženskou soutěž, kde se nejlepší ženské týmy mohou těšit jak na hodnotné ceny, tak i na přítomnost televizních kamer při finále. Druhá volejbalová sobota bude určená volným soutěžím žen, startovat mohou týmy od krajského přeboru až po neregistrované, a také mužů. Jejich kategorii letos nově pojmenovali jako „volnou“ a bude určena hlavně  hráčům krajských soutěží. Těšit  se můžete i na  start většího počtu hráčů z krajských a okresních soutěží, neregistrovaných a ku prospěchu kvality turnaje nebudou chybět ani hráči z vyšších soutěží.  Poslední volejbalová neděle bude patřit pouze mixům, soutěži, která je v posledních letech nejpočetnější.

Film „65 let dřevěnického volejbalu“ 

Dřevěničtí  žijí  volejbalem celá léta nejen na hřišti, ale i v zákulisí.  Dokazují to archivní záběry.  Už v 50. letech se televize doslechla, že se tam  koná  něco  výjimečného, dorostenecké družstvo Dřevěnice tehdy patřilo k absolutní špičce volejbalistů v celé republice, a natočila tak velmi cenné záběry z dob první dekády  turnaje.   Poděkováním  za dosavadní práci všem místním byl například televizní pořad „Sejdeme se u Vás“  z roku 1978.  Úchvatná  je také reportáž z deštivé Dřevěnice roku 1983, komentovaná nezapomenutelným hlasem zasloužilého umělce Františka Filipovského. Film „65 let dřevěnického volejbalu“ v archívních záběrech TJ Sokol Dřevěnice a České Televize bude  při letošním turnaji  promítán a pořadatelé ho poskytnou na moderních záznamových materiálech jako památku všem těm, kteří se o tuto jedinečnou historii zasloužili. O programu srpnových turnajů i doprovodných akcích  se dočtete na:  www.volejbalovadrevenice.cz

Cílem pořadatelů nebyly, nejsou a  nebudou  rekordy v počtu zúčastněných týmů. Hlavním krédem i dál zůstává  zahrát pěkný volejbal každému, kdo do Dřevěnice přijede. I proto převzal letos nad turnaji záštitu Český olympijský výbor, nejen jako uznání nad neuvěřitelným počtem účastníků v uplynulých 65 letech turnaje. To, že se turnaj dočkal už  65. pokračování, je opravdu zásluhou všech, kteří svou pomoc a účast na turnaji berou jako samozřejmost.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *