Vstup na všechny koncerty Svátku hudby v Jičíně je volný

svatek-hudby JIČÍN  –  7. ročník celoměstského multižánrového  festivalu  SVÁTEK HUDBY JIČÍN, který pořádají KZMJ,  navazuje na dlouholetou tradici oslav mezinárodního dne hudby.  Ten se už od roku 1982  pravidelně   koná  21. 6., v den letního slunovratu. Tradice vznikla  ve Francii  a postupně se rozšířila do celého světa.  V tento mimořádný den je hudba  dostupná pro každého. Cílem tohoto oficiálně uznávaného dne hudby je oživit místa, kde se ve městě hraje živá hudba, nebo  kde by se hrát měla. Umožňuje  hudebníkům všech žánrů, věku, profesionálního statusu  nebo hudebního vzdělání zahrát si na veřejnosti.

Přijít můžete mj. do jičínské synagogy, kde v 18 hodin začne koncert Michaela Pospíšíla a skupiny Literácy  Jitčín. Na programu bude židovská hudba 17. století.   Ve 20 hodin bude v Židovské škole koncert německé skupiny My Sister Grenadine. Jejich jemný, zasněný hudební styl prý do těchto prostor skvěle zapadne.

 V jičínském zámeckém parku se od 21:30 hodin koná NOCTURNO  v podání Markéty Erbesové (kytara) a Veroniky Vildmanové (zpěv)  s podtitulem Baroko a Španělsko.

Celý program  Svátku hudby v Jičíně najdete na  http://svatekhudby.jicin.cz/2018/program

Změna programu vyhrazena! Vstup na všechny koncerty je  volný. Akci podporuje Město Jičín.

 (red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *