Vydařený republikový šampionát pro Matějku a Vaníčka

dsc4641-1 JIČÍN  –    V jičínském Sportovní areálu se  uskutečnilo Mistrovství ČR mužů a žen.  Na domácím tatami se představilo 148 judistů, s výjimkou užšího reprezentačního výběru v čele s olympijským vítězem Lukášem Krpálkem, kteří se účastnili předposledního grandslamového turnaje v Abú Zabí.  V průběhu soutěže přišel do jičínské sportovní haly  i čestný předseda ČSJu  Josef Letošník, kterého přivítal  sportovní ředitel soutěže a hlasitým potlesk všech zúčastněných.  Na domácím tatami se představila i šestice domácích judistů.  Svůj životní výkon předvedl v hmotnostní kategorii do 90 kg Petr Matějka, který se po třech  vítězných zápasech utkal ve finálovém boji s favorizovaným reprezentantem ČR Jindřichem Turkem z USK Praha. V tomto utkání uplatnil Turek své zkušenosti a zvítězil na tři tresty pro jičínského judistu. Cenná je zejména jeho semifinálová výhra nad plzeňským Dědečkem, který je mnohonásobný medailista z republikových šampionátů. Petr tak zaslouženě  získal  stříbrnou medaili.  V téže kategorii se představil i Jakub Krejčík, který s bilancí jednoho vítězství a  dvou porážek obsadil deváté místo.

V kategorii do 81 kg se představil nejlepší jičínský judista současnosti Michal Vaníček, který po velmi dobrém výkonu získal bronzovou medaili. Cestu do finále mu zastavil jeho tradiční soupeř, reprezentant ČR Václav Sedmidubský po vyrovnaném průběhu utkání. O jeho vítězství rozhodl jediný trest pro Michala. který tak rozšířil svou velmi početnou medailovou sbírku o další cenný kov. V téže hmotnostní kategorii se po dvouleté odmlce představil i Jan Bušta, který podal sympatický výkon a s bilancí tří  vítězství a dvou porážek obsadil velmi pěkné sedmé  místo.

V hmotnostní kategorii do 66 kg se představil junior Tadeáš Čeřovský, který na  mnohem zkušenější soupeře ještě nestačil a skončil na děleném  devátém  místě.

V hmotnostní kategorii do 73 kg se na domácím tatami nedařilo Jakubovi Zachovalovi, který ve svém úvodním zápase svému soupeři podlehl a do dalších bojů  už nezasáhl.

Mistři České republiky 2018

muži

– 60 kg Tomáš Beran Judo Železo Hranice

– 66 kg David Vopat TJ VTŽ Chomutov

– 73 kg Tomáš Binhak Judoclub Liberec

– 81 kg Jiří Petr SKKP Brno, 3. Michal Vaníček SKP Judo Jičín

– 90 kg Jindřich Turek USK Praha, 2. Petr Matějka SKP Judo Jičín

– 100 kg Radim Knápek USK Praha

+ 100 kg Michal Horák USK Praha

ženy

– 48 kg Šárka Koudelková SK Yawara Prague

– 52 kg Adéla Holečková Lokomotiva Beroun

– 57 kg Lucie Chytrá TJ Sokol Praha Vršovice

– 63 kg Renata Zachová Judoclub Olomouc

– 70 kg Tereza Šubčíková TJ Sokol Praha Vršovice

– 78 kg Petra Hájková Sport Judo Litoměřice

+ 78 kg Alice Matějčková Judoclub Plzeň

Je potěšitelné, že zástupci ČSJu velmi kladně hodnotili hladký průběh soutěže a ocenili kvalitní práci pořadatele. Od roku 2003 byli jičínští pětkrát  pořadateli republikového šampionátu dospělých a jejich šance uspět ve výběrovém řízení na pořadatelství v roce 2019 je velmi nadějná.

(ml)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *