Vydařený víkend jičínských judistů v Novém Bydžově

evelina Nový Bydžov / Jičín – Uplynulý víkend přivítal Zimní stadion v Novém Bydžově mladé judisty nejenom z ČR, ale i z Bulharska, Francie, Chorvatska, Kazachstánu, Kosova, Slovenska a Ukrajiny.  V sobotu se na šesti  tatami představilo 505 judistických nadějí ze 102 klubů v kategoriích do 16 a 18 let ve druhé  ze čtyř soutěží seriálu Českého poháru, který je pro kategorii chlapců do 16 a 18 let společně s krajským přeborem možností nominovat se na Přebor ČR.
V neděli se pak uskutečnila Mezinárodní velká cena – Memoriál Josefa Verfla pro kategorie do 12, 14 a 21 let, které se zúčastnilo 347 mladých judistů z 87 klubů.
img_20230513_153144 V sobotních kláních se nejvíc dařilo v kategorii do 16 let Janu Egrtovi do 50 kg a Natálii Rejmanové do 44 kg, kteří po velmi dobrých výkonech získali stříbrnou medaili.
Ve stejné hmotnostní kategorii do 44 kg skončila Bára Horáčková na pěkném 5. místě.
V kategoriích do 52 kg se Darina Jirásková umístila na 7. místě, stejně jako Tomáš Ort v kategorii do 55 kg. Darina určitě očekávala lepší výsledek, Tomáš svým výkonem mile překvapil. Při své premiéře v kategorii do 66 kg obsadil Štěpán Lánský 11. místo.  Kryštofu Neuwirthovi se nedařilo, skončil v 1. kole a do opravných bojů už nezasáhl.  V neděli se v kategorii do 12 let do 50 kg nejvíc dařilo Vojtovi Zlámalovi, který ve všech svých utkáních zvítězil a získal zaslouženě zlatou medaili.
V kategorii do 38 kg skončil po dobrém výkonu Josef Varšányi na 7. místě. Dominikovi De Ieso a Kryštofu Lánskému se nedařilo.
V kategorii do 14 let se nejvíc dařilo Evelíně Lemmerové do 40 kg a Oliverovi Tichému do 55 kg, kteří po velmi dobrých výkonech vybojovali stříbrnou medaili. Bronzovou medaili a sbírku cenných kovů tak zkompletoval v kategorii do 73 kg Mirek Kratochvíl.  Viktoru Tichému se nedařilo, skončil v  prvním  kole a do opravných bojů nezasáhl.
V kategorii do 21 let do 73 kg získal František Egrt stříbrnou medaili, když ve finále podlehl soupeři z Kazachstánu.  V kategorii do 81 kg obsadil Marin Vrabie 4. místo.
Je potěšitelné, že se naši judisté v tak silné konkurenci neztratili, získali celkem sedm cenných kovů a další  čtyři  bodovaná umístění.
SKP JUDO Jičín, z.s. děkuje všem svým podporovatelům.

(ml)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *