Vypátrali osobu, která může souviset s přepadením pošty

viewimage_29 MLÁZOVICE / Jičínsko  –  V souvislosti s případem loupežného přepadení pošty v obci Mlázovice 28. července vypátrali jičínští kriminalisté ve spolupráci s policisty obvodního oddělení Nymburk hledaného pětačtyřicetiletého muže. Muž, po kterém  bylo pátrání vyhlášeno, je důvodně podezřelý, protože se mohl dopustit zvlášť závažného zločinu loupeže.  V případě prokázání viny mu hrozí až deset let za mřížemi. V současné době kriminalisté vyhodnocují zajištěné stopy na místě činu a konají úkony v trestním řízení.

Odkaz na událost najdete na :  http://www.policie.cz/clanek/loupezne-prepadeni-v-obci-mlazovice.aspx

 Vyrušený pachatel z místa činu utekl

HOLÍN – Krátce před čtvrtou hodinou ranní se dnešního dne na tísňovou linku obrátil šedesátiletý muž, který oznámil, že došlo k vloupání do prodejny stavebnin v obci Holín. Poté, co se neznámý pachatel dostal dovnitř, ukradl peníze v řádech desetitisíců korun.  S tím se ale neznámý lapka nespokojil a  zároveň  se snažil dostat do trezoru. Při tom byl vyrušen oznamovatelem a z místa činu utekl. Konkrétní vyčíslení souhrnné škody je předmětem dalšího šetření. Případ v současné době šetří jičínští policisté jako přečin krádeže, za což pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí až dva roky odnětí svobody.

Pozor na odložené  nebo volně přístupné kabelky!

JIČÍN –   9. srpna řešili policisté obvodního oddělení Jičín v jednom z jičínských  nákupních středisek případ krádeže peněženky s doklady a platební kartou. Sedmdesátiletá žena si svou peněženku odložila do kabelky, kterou nechala volně bez dozoru v nákupním košíku. Krádeží důchodkyni vznikla celková škoda přesahující hodnotu jednoho tisíce korun. Neznámý hříšník se tak dopustil  krádeže. Pokud bude usvědčen, pak si může  ve vězení posedět až dva roky.

Základní a velmi jednoduchá pravidla prevence kapesních krádeží zní:

· Své věci si vždy střežte a nespouštějte je z dohledu.

· Nenoste u sebe velkou finanční hotovost, plaťte pokud možno platební kartou.

· V peněženkách nenechávejte uložené své osobní doklady a rovněž PIN kódy ke svým platebním kartám.

· Peněženky nenoste v zadní kapse kalhot, v batohu na zádech nebo na vrchu kabelek.

· Kabelky, batohy a ani své oblečení případně osobní věci nenechávejte bez dozoru v nákupních vozících.

Na cestu do Českého ráje s drogami v dechu

MLADĚJOV / Sobotecko – Ve středu 9. srpna po sedmnácté hodině kontrolovala policejní hlídka ze Sobotky čtyřiadvacetiletého řidiče, který projížděl se Škodou Felicií obcí Mladějov – Střeleč. Provedený orientační test na drogy u muže odhalil užití omamných a psychotropních látek. Řidič požití látky přiznal a opakovaně odmítl lékařské vyšetření. Hrozí mu až několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel a vysoká peněžitá pokuta.

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *