Výstavba domů v lokalitě Kasárna Jičín by mohla začít za dva roky

stromy JIČÍN –   Vybudování kompletní  infrastruktury pro novou městskou čtvrť  v  lokalitě Kasárna v Jičíně by mělo začít v polovině příštího roku, projektová dokumentace je připravená. Prvním ze signálů, že se věci hnuly, bylo pokácení dvou smrků u bývalého archivu okresního soudu (dříve armádního autoskladu). Potřebné zázemí (dopravní a technickou infrastrukturu) vybuduje město s pomocí úvěru, pozemky  pak  bude nabídnuty  k prodeji.  Venkovní podoby rodinných a bytových domů musí ctít kompaktní architektonický ráz nové čtvrti, který ovlivní i sousední jedinečné urbanistické pojetí stávající zástavby na  Čeřovce od Čeňka Musila. Zájemci si proto budou vybírat z připraveného katalogu, který stanovuje určité omezující prvky jak mohou domy vypadat.

image V první polovině příštího roku  by mohl začít výběr zhotovitele stavby, následovat bude  příprava zadávací dokumentace na prodej pozemků. Harmonogram předpokládá, že na přelomu 2021/2022 by mohlo dojít k podpisu smlouvy o dílo. Práce mohou být zahájeny vzápětí, současně s prodejem pozemků.

Vybudování  infrastruktury na zhruba devítihektarovém pozemku bude stát  přibližně 200 milionů korun.

Pozemky získal Jičín od  Armády České republiky v roce 1998, po odstranění vojenských kasárenských budov vznikl volný prostor pro výstavbu. Vyrůst by na něm mělo 52 rodinných  a 17 obytných domů.

(red)

2 komentáře u „Výstavba domů v lokalitě Kasárna Jičín by mohla začít za dva roky

    1. Pavel Kracík

      Domnívám se, že úplně není, resp. je tu markantní snaha situovat bytovou zástavbu na plochu bunkr a krycí betonové desky, aniž by byly provedeny adekvátní statické, geologické a hydrologické posudky a realizována dostatečná sanace podzemních prostor. Více ale ukáže odpověď města na zatím první podanou žádost o poskytnutí informací v režimu zákona č. 106/1999 Sb. Třeba se časem dozvíme i to, jak je možné, že CUBOID Architekti s.r.o. nedostali kresebné podklady k podzemnímu bunkru a tudíž naprojektovaly inženýrské sítě skrz podzemní bunkr, stejně jako kolik tahle legrace město stála navíc při aktuální opravě dokumentace i kdo to zavinil a kdo to nejspíše (ne)zaplatí. Těch palčivých a věru zajímavých otázek je kolem tohoto neméně zajímavého podzemního objektu skutečně dost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *