Výstavba obchvatu pokračuje. Kruhovou křižovatku u Robous čeká částečná uzavírka

titulka ROBOUSY /  Jičínsko  –   Výstavba  přeložky  II/286 (severovýchodní část obchvatu), která spojí Robousy a Valdice, začala v říjnu 2018  a pokračuje dál. Po dokončení 3,5kilometrového úseku pak nebude tranzitní doprava vjíždět do Jičína.  Hlavní práce se teď přesouvají k Robousům a přibližně v polovině roku začne částečná uzavírka na zdejší kruhové křižovatce. Omezení potrvá zhruba dva měsíce, uzavírku silnice III/32843 schválili jičínští radní. Celková cena krajské zakázky je víc než 200 milionů korun.

prelozka-1 O uzavírce jednal i Osadní výbor Robousy. Původní žádost od firmy M-Silnice a.s. byla z hlediska dopravy náročnější a počítala i s využitím silnic u nedaleké čerpací stanice Benzina. Měla i větší nároky na dobu uzavírky, která by trvala  přibližně půl roku. Firma M-Silnice, která je dodavatelem této stavby pro Královéhradecký kraj, vyšla městu Jičínu a Osadnímu výboru Robousy ochotně vstříc. Zjednodušila návrh objízdných tras  a  dobu uzavírky zkrátila  na méně než polovinu.

Po dokončení přeložky  se  odlehčí   hlavně  ulicím  Hradecká, Husova,  Vrchlického, Svatopluka Čecha a Revoluční. Investorem je Královéhradecký kraj, město Jičín pro výstavbu  předem připravilo  příhodné podmínky výkupem pozemků. Jednání s vlastníky trvala mnoho let.  Součástí projektu jsou  i dva podchody, z nichž jeden bude právě u Robous, ale také  protihluková opatření, veřejná osvětlení na dvou nových okružních křižovatkách a přeložka technické infrastruktury. Výzvou byla výstavba nového mostu v délce 23 metrů nad stávající silnicí  Valdice – Studeňany.

(jj a red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *