Vzorné řidiči odměnili nealkoholickým pivem a testérem

titulka JIČÍNSKO –  Ve čtvrtek 29. března se dopravní policisté v okrese Jičín přidali k celorepublikové rozsáhlé preventivní akci nazvané „Řídím – piju nealko pivo“. Ta se uskutečnila na silnici I. třídy číslo 35 v Úlibicích,  a to ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven a s organizací BESIP.  Během dvou hodin  policisté zkontrolovali celkem 50 aut.  Přitom zjistili osm dopravních přestupků. Jednalo se především o technický stav vozů a nepřipoutání se bezpečnostním pásem. V jednom případě muži zákona udělili zahraničnímu řidiči kauci ve výši 30 tisíc korun. Potěšitelné je, že žádný z kontrolovaných řidičů nebyl pod vlivem alkoholu případně drog. Vzorní řidiči získali dárek v podobě nealkoholického piva a jednorázového testu na alkohol.

Nález munice v Popovicích

POPOVICE –  Ve středu 28. března krátce před patnáctou hodinou vyjížděli policisté z obvodního oddělení Jičín k případu nálezu střelné munice. Ta byla objevena na zahradě ve dřevníku u jednoho z domů v obci Popovice. Policisté si na místo přivolali policejního pyrotechnika. Ten na místě zjistil, že se jedná o dělostřeleckou a pistolovou munici. Tuto následně zajistil a odvezl k odbornému zničení. Ke zranění ani ohrožení osob na místě nedošlo.

Na základě výše uvedeného případu opětovně připomínáme, že nález jakéhokoliv předmětu, který by byť jen připomínal vojenskou munici, je nutné neprodleně oznámit policii ČR. S nálezem nijak nemanipulujte, jen zajistěte prostor proti nežádoucímu vstupu dalších osob. Nikdy nemůžete vědět, v jakém stavu se munice nachází a  jestli nemůže dojít k její iniciaci!

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *