Z Českého ráje na Karlštejn s hudebním Triem Talia

titulka ČESKÝ RÁJ / Karlštejn –  V sobotu 3. března zahájí letošní kulturní sezónu na hradě Karlštejn koncert Tria Talia. „Chladné počasí není této akci příliš nakloněno, přesto se autobus fanoušků vypravený Občanským spolkem Malechovice vydá na výlet, aby společně navštívili hrdý a posvátný klenot mezi našimi památkami a svou účastí podpořili mladé umělkyň, které patří do našeho regionu,“ zve libošovická knihovnice Alena Pospíšilová a připomíná, že z Českého ráje pochází i Jaromír Kubů,  dlouholetý kastelán hradu Karlštejn.

Koncert k zahájení návštěvnické sezóny roku 2018 začne  v Rytířském sále Císařského paláce hradu Karlštejn v 18 hodin. Představí se Veronika Vildmanová (soprán), Monika Chmelařová (klavír )a  Jitka Břízová Koláčná (housle).

Trio Talia je profesionální ženské hudební trio, které vzniklo v roce 2015. Repertoár tvoří hudba od baroka po 21. století. S oblibou interpretují lidové písně v úpravách významných autorů (A. Dvořák, J. Malát, L. Janáček, V. Novák). Do svých pořadů zahrnují také skladby sólové, pro zpěv a klavír, pro housle a klavír. Všechny tři spojuje vztah k Českému ráji. Monika s Veronikou tam mají své kořeny, Jitka  dlouhou dobu pobývala na Jičínsku. K dramaturgické pestrosti přispívá spolupráce s dalšími interprety v rámci různých hudebních projektů (barokní ansámbl, Ensemble Talia, Duo Talia).

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *