Z Grand Prix v Ostravě odjel Zdeněk Venclů bez medaile

50000000-1 OSTRAVA / Jičín  –  Minulý víkend se v Atletické hale Vítkovice Aréna a.s. v Ostravě uskutečnila prestižní soutěž v kategoriích ml., st. žactva, dorostu a seniorů do 23 let. Na startu se sešlo na 930 judistů nejenom z ČR, ale i z Běloruska, Polska, Slovenska, Ruska a Ukrajiny. V kategorii dorostu do 46 kg startoval Zdeněk Venclů. Na úvod měl sice volný los, ale v dalším kole kole ho čekal nepříjemný soupeř z Běloruska. Zdeněk v tomto utkání s přehledem zvítězil a v boji o finále ho čekal polský judista. Náš judista se bohužel dopustil hrubé chyby a soupeř jej porazil před časovým limitem. V boji o bronz tak Zdeňka čekala domácí „jednička“ této hmotnostní kategorie Kačírek z USK Praha.

Do poloviny zápasu byl Zdeněk aktivnější, zejména techniky seoi nage byly velmi nadějné. V polovině zápasu si  ale  náš judista opět vybral slabší chvilku a umožnil svému soupeři nastoupit do techniky o soto gari. Pražský judista zvítězil hezky provedenou technikou o soto gari a zvítězil před časovým limitem. Zdeněk po delší době odjížděl z turnaje bez medaile.

V kategorii dorostu do 66 kg se představil Jakub Šimek. Kuba v úvodním kole podlehl svému soupeři a do dalších bojů už nezasáhl.

V kategorii mužů do 23 let reprezentoval Tadeáš Čeřovský.  V hmotnostní kategorii do 66 kg na svého soupeře nestačil a do opravných bojů už taky nezasáhl.

(ML)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *