Z hradeckého tatami přivezli jičínští judisté stříbro a bronz

zobrobr_0 HRADEC KRÁLOVÉ / Jičín  –  Uplynulou sobotu se v královéhradecké Sportovní hale Třebeš uskutečnila Velká cena Hradce Králové v kategoriích U11, U13, U15 a dorostenky U18.  Na startu se představilo na 430 mladých nadějí nejenom z ČR, ale i z Litvy, Polska a Slovenska.  V nejmladší věkové kategorii U11 se nejvíc dařilo Darině Jiráskové do 36 kg, která své soupeřce podlehla až ve finále a získala stříbrnou medaili. Bronz získal po velmi dobrém výkonu Jan Egrt v kategorii do 34 kg, v téže kategorii obsadil Miroslav Kratochvíl 17. místo, Jáchym Ticháček se neumístil.

V kategorii mladších žáků U13 se nejvíc dařilo Vladimíru Křížovi do 55 kg a Kateřině Kratochvílové do 44 kg, kteří obsadili 5. místa. Krůček od boje o medaili zůstali i Štěpán Lánský do 34 kg a Vojta Ježek do 42 kg, kteří po solidních výkonech obsadili 7. místo. V kategorii do 34 kg se představil i Tomáš Ort, který obsadil 17. místo. V kategorii do 38 kg se neprosadili Kryštof Neuwirth a František Ptáček.

V kategorii starších žáků U15 do 50 kg obsadil František Egrt po velmi dobrém výkonu 3. místo, když v semifinále podlehl pozdějšímu vítězi z Litvy.

Pro některé jičínské naděje byl tento turnaj po přechodu do vyšší věkové kategorie první významnější soutěží v poměrně silné konkurenci.

(ML)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *