Z Moravy si jičínští judisté přivezli dvě bronzové medaile

m-cr-2017-misa

Hranice nad Moravě /  Jičín  – Netradičně v pátek se ve sportovní hale Naparia v Hranicích na Moravě utkali o mistrovské tituly nejlepší domácí judisté z řad seniorů. Jičínští měli ve hře čtyři želízka. „Největší naděje jsme vkládali v současné době do nejúspěšnějšího jičínského judisty Michala Vaníčka v kategorii do 81 kilogramů, dále se na tatami představili Jakub Zachoval do 73 kilogramů, Petr Matějka do 90 kilogramů a Tomáš Knotek do 100 kilogramů. Michal podal výborný výkon, když po třech vítězných utkáních podlehl pouze v semifinále olympionikovi Musilovi z TJ Sokol Praha Vršovice,“ přibližuje Milan Letošník, místopředseda SKP Judo Jičín a dodává, že se ve  vyrovnaném duelu 18 sekund  před koncem podařilo  Musilovi zvítězit a Michala tak odsunul do boje o bronz. „V tomto utkání, stejně jako ve všech ostatních zvítězil nádhernou technikou seoi nage před časovým limitem,“ rekapituluje M. Letošník, podle kterého o  kvalitě této hmotnostní kategorie svědčí skutečnost, že na bronzovém stupni dělal Michalovi společnost brněnský judista Ivan Petr, který na nedávném světovém šampionátu v Budapešti obsadil 9. místo.

Solidní výkon podal v hmotnostní kategorii do 100 kg Tomáš Knotek, který sice v úvodním kole podlehl reprezentantu Klammertovi z JC Olomouc(na MS v Budapešti (rovněž 9. místo), ale po dvou vítězných utkáních v opravných bojích vybojoval rovněž bronzovou medaili, svou první v kategorii seniorů. Krůček od stupňů vítězů zůstal i Petr Matějka v kategorii do 90 kg. S bilancí dvou porážek a dvou vítězství obsadil výborné 5. místo při své premiéře v této hmotnostní kategorii na republikovém šampionátu. Kubovi Zachovalovi se tentokrát nedařilo a soutěž pro něj skončila již v 1. kole.

Na fotografii zleva: místopředseda ČSJu Mgr. Marek Nádvorník,  Jakub Ječmínek,  Jaromír Musil, Michal Vaníček, Jiří Petr a předseda ČSJu Mgr. Jiří Dolejš  Autorem snímku  je M. Petřík.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *