Z víkendového zápisníku nadpraporčice

Nadpraporcice HORNÍ NOVÁ VES –  V noci na pátek 7. února se vloupali neznámí pachatelé v Horní Nové Vsi do jedné z dílen, kde odcizili pět aut. Jednalo se o osobní vozidlo Volkswagen Passat Variant 2,0 TDI černé metalízy, Škoda Octavia Combi stříbrné metalízy, Ford S-Max 1,8 TDI černé metalízy, Peugeot 407 zelené metalízy a Škoda Roomster 1,9 DTI černé metalízy. Dále se zde pokusili odcizit dvě auta Škoda Octavia 2,0 TDI a 1,9 TDI, což se jim nakonec nepodařilo. Další dva vozy Citroën Xsara Picasso a Suzuki Grand Vitara vytlačili z dílny ven, kde je ponechali. Následně vnikli do vozu Suzuki Splash, ze kterého ukradli autonavigaci Blaupunkt. Celková škoda byla vyčíslena na nejméně 760 tisíc korun. Případ šetří jičínští kriminalisté jako zločin krádeže a přečin poškození cizí věci, za což pachateli hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

Z ubytovny zmizela peněženka 

JIČÍN – V noci na sobotu 8. února řádil na jedné z ubytoven v Jičíně v ulici J. Š. Kubína zloděj, který z nezajištěného pokoje odcizil peněženku s několikatisícovou hotovostí. Majitel vyčíslil škodu na téměř 7 tisíc korun. Kdo má krádež na svědomí a kde peníze skončily, to teď zjišťují jičínští policisté, kteří případ šetří jako přečiny krádeže a porušování domovní svobody. Pachateli hrozí až dva roky za mřížemi.

 Bezdomovec chránil bankomat před klienty

NOVÁ PAKA – Pátek 7. února ráno se povaloval v Nové Pace na náměstí před bankomatem bezdomovec, který bránil klientům ve výběru peněz. Nakonec se přece jen zvedl a z místa ještě před příjezdem hlídky odešel.

Poškodil hodiny, ukradl obrazy

HOŘICE –  Hořičtí policisté vyšetřovali vloupání do rekreačního domu v Havlíčkově ulici. Neznámý pachatel poškodil v obývacím pokoji dřevěné hodiny, v knihovně pak odcizil tři obrazy. Teď mu hrozí až dva roky vězení.

Napadený skončil v nemocnici

KOPIDLNO – V sobotu 8. února krátce před jednou hodinou ranní vyjeli policisté spolu se záchrannou službou v Kopidlně k zimnímu stadionu, kde měli dva muži ve věku 28 a 29 let fyzicky napadnout dvaadvacetiletého mladíka, který si stěžoval na bolest ruky. Se zraněním byl převezen rychlou záchrannou službou do jičínské nemocnice. Případ šetří kopidlenští policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

„Pronásledovali“ se navzájem  

Bělohradsko – Před třetí hodinou ranní se obrátil na policii muž z Bělohradska s tím, že jeho matku, která stojí přede dveřmi jeho bytu, někdo pronásleduje. Policisté, kteří vyjeli na místo, našli v křoví staršího muže, který se zde schovával. Údajně proto, že ho někdo pronásleduje. Matka oznamovatele si zase myslela, že muž pronásleduje ji. A tak ve skutečnosti nikdo nikoho nepronásledoval a vzhledem k tomu, že muž byl velmi zmatený, skončil v jičínské nemocnici.

 Při cyklovýletu syn zabloudil

SOBOTECKO – Předčasně skončil výlet na kolách pro rodinu ze Sobotecka. Dvanáctiletý syn se při jízdě v Mladějově ztratil z dohledu rodičům, kteří ho hned začali hledat. Vzhledem k tomu, že ho nemohli nikde najít, obrátili se na policii. Nakonec vše dobře dopadlo. Syn, který zabloudil, se vrátil sám domů.

Pokladna z rodinného domu zmizela

NOVOPACKO – V ranních hodinách vyšetřovali novopačtí policisté krádež pokladny, kterou v jednom z rodinných domků v Podlevínské ulici odcizil neznámý pachatel. Spolu s pokladnou přišel majitel i o několikatisícovou hotovost a platební kartu. Případ šetří policisté jako přečiny krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachatele čekají až dva roky za mřížemi.

Testy byly negativní 

JIČÍN – V neděli 9. února se před jednou hodinou ranní obrátil na policii muž z Jičína s tím, že na jedné z diskoték dochází k podávání alkoholu osobám mladším osmnácti let. Hlídka na místě provedla kontrolu, ale žádné opilé teenagery nenašla. Po jejich odjezdu se muž obrátil na linku 158 znovu s tím, aby policisté provedli důkladnější kontrolu, neboť obsluha dále nalévá alkohol mladistvým. Z tohoto důvodu se hlídka na místo vrátila, kde nejdříve hovořila s oznamovatelem, který byl pod vlivem alkoholu. Poté muži zákona provedli dechové zkoušky u osob mladších osmnácti let, které však byly negativní.

 Zápasily  o muže

ROHOZNICE – Náklonnost dvou žen k jednomu muži zřejmě stála za roztržkou v Rohoznici. Obě dámy ve věku 39 a 27, které byly silně pod vlivem alkoholu, si „vjely“ do vlasů. Starší z nich uvedla, že ji napadla ta mladší a mladší z žen zase tvrdila, že útočnicí byla její sokyně. Policisté případ zaevidovali jako přestupek proti občanskému soužití. Vzhledem k tomu, že ani jedna z žen nebyla schopna souvislého vysvětlení, musí počkat, až vystřízliví.

Velký úklid odstartovala krádeží

HOŘICE – V dopoledních hodinách zavítala pětatřicetiletá žena do jednoho ze supermarketů v Hořicích. Nepřišla nakupovat, ale krást. V oddělení s drogistickým zbožím odcizila úklidové ubrousky a čisticí prostředky v celkové hodnotě 258 korun, které si uložila do přinesené tašky. Následně odešla k pokladně, kterou se snažila projít bez zaplacení. To se ji ale nepodařilo. Při krádeži ji totiž odhalili pracovníci bezpečnostní služby, kteří vše oznámili na policii. Policisté zjistili, že to není její první krádež, ale že již byla za obdobnou trestnou činnost v posledních třech letech pravomocně odsouzena. Z tohoto důvodu si vyslechla ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu krádeže, za což jí hrozí až tři roky vězení.

 Nebyli v tísni, přesto blokovali linku

PECKA – Jedenáctkrát vytočil nad ránem linku tísňového volání 158 mladík z Pecky, který měl nesmyslné dotazy a přitom byl vulgární. Hlídka na místě zastihla dva čtrnáctileté hochy, kteří si tímto způsobem krátili volnou chvíli. Policisté oba následně předali  do rukou rodičů. Je zarážející, že se mohou v takto pozdní době sami pohybovat po městě.

Už si na něm nikdo neposedí

STARÁ PAKA –  Deset let starou kazatelnu ve Staré Pace  poškodil neznámý vandal. U posedu uřízl jednu nohu, čímž došlo k jeho pádu a kompletnímu zničení. Po pachateli pátrají novopačtí policisté, kteří případ šetří jako přestupek proti majetku.

 Vandalovi vadilo přední sklo

OSEK – Sobotečtí policisté pátrají po neznámém vandalovi, který v Oseku poškodil osobní vozidlo Renault Clio, u kterého rozbil čelní sklo. Majitel vyčíslil škodu na 2 tisíce korun. Případ šetří jako přestupek proti majetku.

Nprap. Hana Klečalová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *