Z víkendového zápisníku poručice

titulka STŘEVAČ / Jičín  – V pondělí 20. června odpoledne jela devatenáctiletá řidička osobním vozem Citroën Saxo ve směru od Jičína na Střevač. V daném úseku dostala v pravotočivé zatáčce zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy smyk, který nevyrovnala a přejela do protisměru, kde nejdříve narazila do kovového zábradlí a poté ještě do stromu. Při nehodě utrpěla řidička lehké zranění. Alkohol byl na místě vyloučila dechová zkouška, celková škoda byla vyčíslena na 30 tisíc korun.

Vloupání do sklepní kóje

JIČÍN – Cyklistická sezóna bývá každoročně spojena s nárůstem krádeží jízdních kol. Ne jinak je tomu i v letošním roce. Zloději kradou kola hlavně z koláren a sklepních kójí. K jednomu z posledních případů došlo v Jičíně v ulici Pod Lipami, kde se neznámý pachatel v přesně nezjištěné době od neděle 12. června do pondělí 20. června vloupal do sklepní kóje, ze které ukradl pánské horské kolo Kellys Gate 10 černé barvy. Majitel vyčíslil hodnotu kola na téměř 21 tisíc korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečiny krádeže a porušování domovní svobody. Pachatel může „strávit“ až dva roky za mřížemi.

Krádež hadic z hydrantů

Jičínští policisté pátrají po neznámém pachateli, který v přesně nezjištěné době od čtvrtka 16. června do pondělí 20. června vnikl do pěti vchodů jednoho z panelových domů na náměstí Václava Čtvrtka, kde z volně přístupných hydrantů sebral pět hadic a proudnici. Celková škoda byla vyčíslena na nejméně 10 tisíc korun. Pachateli za přečin krádeže hrozí až dva roky vězení.

Uplynulý víkend byl na Jičínsku z pohledu policistů relativně klidný:

KOPIDLNO – V pátek 17. června krátce po druhé hodině ranní zamířili kopidlenští policisté do Jičínské ulice, kde se před jedním z domů povaloval opilec. Nutno podotknout, že alespoň dbal na svoji bezpečnost, neboť měl na sobě reflexní bundu. Hlídka muže následně probudila a nasměrovala k domovu.

MILETÍN – V časných ranních hodinách oznámil na linku 158 mužský hlas, že před Miletínem leží na silnici zraněná srna. Policisté kontaktovali hospodáře místního mysliveckého sdružení, který už ale nikde zvíře nenašel. Srna buď odběhla, nebo ji odvezl některý z projíždějících řidičů.

JIČÍN – V noci na pondělí vnikl neznámý pachatel do areálu jičínské nemocnice, kde se vloupal do jedné z budov. Dostal se až do ordinace, ze které ukradl několik balení léků. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 6 tisíc korun. Po pachateli, kterému za přečin krádeže hrozí až dva roky vězení, pátrají jičínští policisté.

NOVOPACKO – V odpoledních hodinách ležel přes silnici mezi Úlibicemi a Novou Pakou vzrostlý strom. Na místo vyjeli policisté i hasiči, kteří strom rozřezali a poté odstranili. Po několika minutách byla silnice zcela průjezdná.

VIDOCHOV – Na osobní auto Škoda Octavia, které skončilo v příkopu nedaleko Vidochova, upozornil na lince 158 jeden z projíždějících řidičů. Policisté na místě zjistili, že je vůz uzamčený a v jeho okolí se nikdo nenachází. Následně si pro auto přijela jeho majitelka, která již měla zajištěný jeho odtah. Vzhledem k tomu, že nebyl nikdo zraněn a ani nedošlo ke škodě na majetku, policisté se více  případem nezabývali. Pouze při vyproštění vozu řídili dopravu.

RYTÍŘOVA LHOTA – Vlastním očím nemohla uvěřit majitelka rodinného domu v Rytířově Lhotě, která našla na svém pozemku kovovou past a v ní, za přední tlapu, uvízlou kočku. Sobotečtí policisté teď zjišťují, kdo a kde past nastražil, zda to bylo na jejím pozemku nebo s nimi kočka přišla odjinud a pro koho byla past určena.

JIČÍN – Po dvaadvacáté hodině mělo dojít v Jičíně na Valdštejnově náměstí k rušení nočního klidu. Místní občané si stěžovali na hlasitou hudbu, která vycházela z jedné z restaurací. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o živou hudební produkci, kterou měli pořadatelé povolenou až do třiadvacáté hodiny. Přesto policistům slíbili, že zvuk ztiší, což také udělali.

BLATA – V pozdních nočních hodinách po sobě měli střílet dva mladíci v lese nedaleko kempu na Blatech airsoftovými zbraněmi. Střely údajně létaly až do vody, což se nelíbilo rybářům. Po příjezdu hlídky se již mladíci v lese nenacházeli a ani oznamovatel již nechtěl věc řešit.

STŘEVAČ – Před třiadvacátou hodinu kontrolovali policisté ve Střevači osobní vůz Daewoo Matiz, který řídil jednatřicetiletý muž. Provedená dechová zkouška u něj prokázala 0,44 promile alkoholu. Za jízdu pod vlivem alkoholu hrozí řidiči ve správním řízení vysoká pokuta a několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel.

HOŘICE – Před půlnocí se měla strhnout v Hořicích na náměstí bitka čtyř osob. Nakonec se ukázalo, že k žádnému fyzickému napadení nedošlo. Několik osob se pouze  nepohodlo kvůli penězům. Nakonec si problém ještě před příjezdem hlídky sami vyřešili a od policistů více nepožadovali.

HRDOŇOVICE – V sobotu 18. června dopoledne uteklo v Hrdoňovicích z pastviny stádo krav, které se pohybovalo po silnici a ohrožovalo projíždějící řidiče. Policisté kontaktovali majitele stáda, který uvedl, že neví, jak mohl skot z pastviny utéct. Po několika dlouhých minutách se mu podařilo krávy zahnat do ohrady. Nutno zdůraznit, že to nebylo poprvé, co mu krávy utekly. Případem se bude zabývat správní orgán Městského úřadu v Jičíně.

JIČÍN – V dopoledních hodinách si jičínští strážníci „posvítili“ na nezodpovědného řidiče, který na náměstí Svobody zaparkoval osobní vůz  Citroën tak, že ostatní nemohli projet. Snad si příště bude pamatovat, jak má správně parkovat.

OSTROMĚŘ – Po poledni došlo u Ostroměře k dopravní nehodě dvou motocyklů, která si vyžádala jedno lehké zranění. Čtyřicetiletý motocyklista, který jel na motocyklu Gilera ve směru od Ostroměře na Podhorní Újezd, zřejmě  na přímém úseku silnice nedodržel bezpečnou vzdálenost za před ním jedoucím motocyklem Suzuki, do kterého zezadu narazil. Při nehodě utrpěl čtyřicetiletý řidič lehké zranění, se kterým byl ošetřen v jičínské nemocnici. Alkohol vyloučila dechová zkouška, celková škoda byla vyčíslena na 55 tisíc korun.

NOVÁ PAKA – Po poledni vyjeli novopačtí policisté do jednoho z barů, kde měl muž napadnout servírku. Hlídka na místě zjistila, že k žádnému útoku vůči servírce nedošlo. Pouze se zde poprali dva hosté, kteří ještě před příjezdem policistů bar opustili. Kdo to byl a proč se poprali, již policisté nezjišťovali.

NOVÁ PAKA – Před šestnáctou hodinou se měl v Nové Pace v Tyršově ulici povalovat opilec. Jednalo se o dvaatřicetiletého muže, který se nakonec zvedl a poté, co mu policisté domluvili, odešel domů.

HOŘICE – Velmi neopatrně si počínal třiapadesátiletý muž v Hořicích, který pomocí hořlavé látky zapaloval v pergole gril. Zřejmě neodhadl její množství, a tak došlo nejen ke vznícení grilu, ale i k požáru celé pergoly. Muž navíc utrpěl lehké popáleniny. Na místo vyjeli hasiči, kteří požár zlikvidovali.

LÁNY – Ve večerních hodinách měl před obcí Lány ležet uprostřed silnice zřejmě opilý muž. Údajně měl být vůči projíždějícím řidičům, kteří mu nabídli pomoc, sprostý. Na místo vyjeli novopačtí policisté, kteří však nenašli muže ani na silnici ani v okolí.

ÚBISLAVICE – „Veselo“ bylo krátce před dvaadvacátou hodinou v Úbislavicích, kde se měli v místní restauraci poprat dva muži. Útoku údajně předcházela slovní rozepře, po které měl devětapadesátiletý muž udeřit do obličeje o čtyři roky staršího známého. Ten následně upadl na zem a přitom si rozbil mobilní telefon. Policisté následně oba aktéry vyzvali k provedení dechové zkoušky, která u mladšího z nich prokázala 1,56 promile alkoholu a u druhého pak 1,93 promile. Případ šetří novopačtí policisté jako přestupky proti občanskému soužití a majetku.

ŽELEZNICE – Před třiadvacátou hodinou mělo v Železnici na náměstí „túrovat“ několik motorkářů své stroje, což se pochopitelně nelíbilo místním občanům, kteří nemohli spát. Jičínští policisté oznámení prověřili, ale žádného motorkáře nezastihli.

NOVÁ PAKA – V neděli 19. června krátce po druhé hodině ranní vyjeli novopačtí policisté do Pražské ulice, kde na chodníku ležela opilá žena, kterou doprovázel muž. Žena po chvíli vstala a oba odešli do nedalekého penzionu.

LÁZNĚ BĚLOHRAD – Po páté hodině ranní se na policii obrátil  muž z Lázní Bělohradu s tím, že byl na náměstí fyzicky napaden. Nakonec se ukázalo, že se oznámení nezakládá na pravdě. Muž byl totiž v jednom z místních barů, kde obtěžoval hosty, a tak ho obsluha vyvedla ven, což se mu pochopitelně nelíbilo. Hlídka věc  na místě vyřídila domluvou.

SOBOTKA – Nad ránem zamířili sobotečtí policisté do místního kempu, kde si ubytovaní stěžovali na hulákající skupinu opilců, kvůli které nemohli spát. Policisté na místě zjistili, že se jedná o několik svatebčanů, kteří vydrželi oslavovat až do rána. Poté co jim domluvili, odešli spát.

SKUŘINA – Po dvacáté hodně vyděsil volně pobíhající „bojový“ pes muže ve Skuřině. Sobotečtí policisté následně kontaktovali jeho pána, který uvedl, že byl se psem na procházce, a i když ho venčil na volno, přesto ho prý měl neustále pod dohledem. Obavy oznamovatele tak nebyly na místě. Vzhledem k tomu, že nedošlo k protiprávnímu jednání, Policisté se věcí více  nezabývali.

BLATA – Před jednadvacátou hodinou přijali sobotečtí policisté oznámení, že opilý muž hází v restauraci na Blatech na zem půllitry. Jednalo se o dvaatřicetiletého muže, kterému údajně nebylo dobře,  na venkovní terase zakopl o schod a přitom rozbil půllitr a talíř. Za své jednání se následně omluvil a škodu uhradil.

por. Hana Klečalová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *