Za Rumcajsem se půjde „jarně“ za každého počasí

29136709_1660472670703227_1762918088449530814_n JIČÍNSKO / Český ráj  –  Příznivci turistiky  a  cykloturistiky na Jičínsku,  i v širokém okolí jsou už určitě nesví. Podvědomě totiž cítí, že přichází dlouho očekávaná chvíle,  kdy se tradičně vydávají stovky pěších i cyklistů do jarní přírody  na Jičínsku a v Českém ráji. Zatím to sice moc jarně nevypadá, ale hlavním krédem i letošního, už 52. ročníku  Pochodu Českým rájem – Putování za Rumcajsem je užít si pobyt v přírodě a  prověřit kondici po zimě. Dnem „D“ bude sobota 24. března, startuje se opět  z velkého nádvoří jičínského zámku na Valdštejnově náměstí od 6 do 10 hodin, do cíle by měli účastníci přijít nebo přijet na kole  do 18 hodin. Pořadatelem je KČT Jičín. Letošní ročník také  připomene  dvě významná jubilea – sté výročí vzniku Československé republiky a 130 let od založení Klubu českých turistů.

Organizátoři připravili okruhy pro pěší i cyklisty. Děti mohou vybírat  z  tras  v délce  3, 6 a 8 km, které vedou do blízkého okolí Jičína, do Libosadu, na Zebín a  k Šibeňáku. Doplňují je tvůrčí dílny, pamlsky a hry.  Trasy pro dospělé jsou situovány do části Mariánské zahrady v délce 15, 25, 38 a 50 km. Vedeny jsou mimo obec Brada-Rybníček, kde pokračují  stavební práce na kanalizační síti a cesty v obci a okolí jsou tak pro turisty neschůdné. Vstup k Rumcajsově jeskyni a dál  ke zřícenině hradu Brada je možný pouze po značených turistických trasách (zelené a modré) z Prachova a po červené turistické trase z Jinolic. Pořadatelé předem děkují za respektování této situace! 

Na cyklisty čekají  trasy o délce 37, 54 a 64 km. Start a cíl jsou pro ně jako tradičně  před jičínským zámkem v podloubí ve stejných časech jako pro pěší.

Pochod Český rájem – Putování za Rumcajsem se koná za každého počasí.

(red)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *