Zaběhněte si orienťák v ulicích Jičína!

plakat-cp2018-page-001 JIČÍN  – Oddíl orientačního běhu Sportcentrum Jičín pořádá v neděli 15. dubna závod ve sprintu přímo v centru Jičína. Po loňském vydařeném závodě v Lázních Bělohradě se  na Jičínsko zase sjedou závodníci, aby bojovali o body do nejvyšší dlouhodobé soutěže – Manufaktura Český pohár a pro mládež pak Inov-8 žebříček A. Současně je závod zařazený do světového rankingu, můžeme tedy očekávat i účast zahraničních hvězd.  Klání bude  hodně  důležité i  pro české reprezentanty, protože je jedním ze sledovaných pro nominaci na Mistrovství Evropy i světa.

Do ulic  města ale mohou vyběhnout i neregistrovaní závodníci  v rámci tzv. veřejného závodu. Zkuste si orientační běh ve svém domácím terénu i vy ! Přihlásit se je možné v den závodu, tedy v neděli, u zimního stadionu v Jičíně. Start bude od 11 hodin.

Pořadatelé očekávají tisícovku závodníků ze všech míst v Česku, a to od nejmenších dětí, které si trať projdou za doprovodu rodičů, přes zkušené dospělé až po nejstarší veterány. Organizace městského závodu je velmi náročná a pořadatelé jsou proto velmi vděčni vedení města Jičína, Sportovních zařízení města Jičína, škol a nemocnice, že jim vyšli vstříc a aktivně pomáhají s přípravou.

(sjc)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *