Žáci Robous přestříleli Valdice a vystřídali je na 7. pozici

titulka VALDICE / Robousy  – Ve 13. kole okresního přeboru žáků  přestřílely Robousy Valdice a vystřídaly je na 7. místě tabulky: 1. zápas: Kopidlno – Valdice 9:1 (3:0 ) 2. zápas: Valdice – Robousy 2:7 (1:5) Góly Robous: Kropáček 2, Čech 2, Hanuš 1, Suchochleb 1, vlastní 1

Souboj sousedů v tabulce vyzněl jasně pro Robousy.  Už ve druhé minutě Robousy vedou zásluhou Šimona Kropáčka 0:1. Druhý zářez přidává o tři minuty později Míša Hanuš 0:2. Pak se dvakrát blýskl gólman Robous Kuba Stehlík. V prvním případě reflexivně zlikvidoval střelu Valdic a o chvilku později zneškodnil i penaltu. Valdice přesto snižují v desáté minutě na 1:2. S tím, že do kabin půjdou v lepším rozpoložení Robousy, zařídil opět Šimon Kropáček 1:3 a závěrečná dvouminutovka patřila Janu Čechovi, který v 18. a 20. minutě navyšuje na poločasových 1:5.

Na začátku druhé poloviny  vytěsňuje  Kuba Stehlík  jeden z mála pokusů Valdic na roh. Po kropacek chybě obrany následuje druhý gól v síti Robous 2:5, ale drama se nekoná. Ve 37. minutě kope přímý kop Šimon Kropáček a jeho střelu si sráží do vlastní sítě obránce Valdic 2:6. Gólovou tečku zápasu obstaral  aktivní kapitán Robous Matěj Suchochleb 2:7.

3. zápas: Kopidlno – Robousy 6:1 (4:1)  Góly Robous: Kropáček 1

Tento zápas se pro Robousy od začátku nevyvíjel dobře. Už v 9. minutě prohrávají s domácím Kopidlnem 3:0. Ve 14. minutě snižuje Šíma Kropáček 3:1, ale byla to jen čestná trefa. Zápas mohl být napínavější, kdyby Michal Hanuš využil některou ze svých stoprocentních šancí. Další góly už Robousy nepřidaly. S tvrdou střelou Matěje Suchochleba a technickou Jana Čecha si gólman domácích poradil a Kopidlno zaslouženě vyhrálo celkem 6:1.

V příštím kole se Robousy představí na domácí půdě. Soupeřem jim budou Železnice a Libáň. (mč)