Zahájení turistické sezóny doplnilo vyhlášení fotosoutěže

byc5a1ic48dky PODKRKONOŠÍ –  Letní turistická sezóna v Podkrkonoší oficielně začala.  Symbolicky ji  na vrchu Zvičina  zahájil spolek Podzvičinsko společně s dalšími partnery a  s podporou kraje.   Kromě tradičních soutěží pro děti, které připravili pracovníci Domu dětí a mládeže Jednička ze Dvora Králové nad Labem, živé hudby skupiny Melodik z Hořic, stánků s propagačními letáky, s občerstvením i s regionálními výrobky Podkrkonoší mohli návštěvníci  vidět  také výstavu vítězných prací Výtvarné soutěže Podzvičinsko očima dětí 2018.  Předseda spolku Podzvičinsko  Ivan Doležal  vyhlásil výsledky už  čtvrtého ročníku této soutěže a předal soutěžícím ceny. které věnovaly  ZŠ a MŠ Bílá Třemešná, Podzvičinsko, z.s. a Královéhradecký kraj.  Letos se soutěže zúčastnilo rekordních  221 výtvarných  prací  z celého Podkrkonoší.

Odborná porota  vybírala  z každé ze čtyř kategorií (předškolní, 1. – 3. třída, 4. – 6. třída, 7. – 9. třída) první tři místa a několik čestných uznání. K doprovodnému programu přispěla  ZŠ a MŠ Bílá Třemešná. Na Otevírání turistické sezóny se podílela i  MAS Podchlumí, DDM Jednička ze Dvora Králové nad Labem, Raisova chata, obec Horní Brusnice, stánkaři a výrobci, kteří vyrábí produkty pod označením PODKRKONOŠÍ regionální produkt®.
Součástí programu bylo   vyhlášení  tentokrát už  10. ročníku  Fotosoutěže  Podkrkonoší 2018 na
téma „Podzvičinsko očima fotografa“ a  „První republika v Podkrkonoší očima fotografa“.  Další
informace, pravidla a přihlášku najdete  na stránkách www.podkrkonosi.eu 
Odpoledne  se  Zvičina  stala cílem oblíbeného turistického závodu Memoriálu Václava Dobeše – Šárovcova Lhota – Zvičina (Běh na Zvičinu).

(red)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *