Závěrečné extraligové kolo potvrdilo kvality jičínských judistů

072-2016_exl_play_off

MOHELNICE / Jičín  –  První prosincovou sobotu se uskutečnilo závěrečné extraligové kolo, baráž o postup  nebo  udržení se v extraligové soutěži pro rok 2018. Sportovní hala Obchodní akademie v Mohelnici přivítala extraligové celky FCC SJ Litoměřice, SKP Judo Jičín a první 2 týmy z 1. ligy, TJ Sokol Mohelnice a Judoclub Plzeň. V turnaji se družstva utkala systémem každý s každým a první dvě si z tohoto miniturnaje vybojovala právo účasti v extraligovém ročníku pro rok 2018. Jičínští odjížděli v sestavě: do 66 kg Michal Černý a Tomáš Vaníček, do 73 kg Matěj Sedmidubský, do 81 kg Michal Vaníček, do 90 kg Petr Matějka, nad 90 kg Matej Hajas a Miloš Steklý.

Ilustrační snímek Zdroj: Český svaz Judo

SKP Judo Jičín – Judoclub Plzeň 3 : 2

Body získali Černý, M. Vaníček a Steklý, dále nastoupili Sedmidubský a Matějka.

TJ Sokol Mohelnice – SKP Judo Jičín 1 : 4

Body získali Černý, M. Vaníček, Matějka a Hajas, dále nastoupil Sedmidubský.

FCC SJ Litoměřice – SKP Judo Jičín 3 : 2

Body získali T. Vaníček a Hajas, dále nastoupili Černý, M. Vaníček a Matějka.

Celkové pořadí v barážovém turnaji:

1. FCC SJ Litoměřice 6 bodů 10 : 5

2. SKP Judo Jičín 4 body 9 : 6

3. Judoclub Plzeň 2 body 6 : 9

4. TJ Sokol Mohelnice 0 bodů 5 : 10

V tomto barážovém turnaji se nejvíc dařilo Hajasovi, který bodoval třikrát, dále Černému a M. Vaníčkovi, kteří si připsali po dvou vítězstvích a po jednom bodu přidali T. Vaníček a Matějka.

Extraligová soutěž ukázala, jak citelná může být neúčast jedné z opor týmu (konkrétně Michala Černého z důvodu plnění reprezentačních povinností v utkání s Baníkem Ostrava. To   prakticky odsunulo jičínské judisty do barážového turnaje. K oporám EXL soutěže patřili M. Vaníček a M. Černý, víc trenéři M. Letošník a L. Vaníček očekávali od slovenského reprezentanta Hajase. Pro EXL ročník 2018 bude nezbytné zkvalitnit kádr.

(ml)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *