Židovské památky v Jičíně v nové turistické a kulturní sezóně

titulka JIČÍN  –    „Nová turistická a kulturní sezóna je před námi, a tak přijměte pozvání na  setkání  pořádané v jičínské synagoze nebo  v bývalé židovské škole Židovská 100.  Na koncert  izraelské zpěvačky  Victorie Hanny  už  přijímáme rezervace,“ zve Terezie Dubinová za obecně prospěšná společnost Baševi.  Připojujeme  přehled akcí, abyste si  je mohli vyznačit v kalendáři.

KULTURNÍ PROGRAM NA SEZONU 2019

ČERVEN:

V pondělí 17. června v 19 hodin zveme na vernisáž výstavy „FALEŠNÉ HRANICE: AKCE „KÁMEN“.  Oběti a strůjci nejutajovanějších zločinů StB 1948-1951.“ za účasti autorky, spisovatelky a badatelky Václavky Jandečkové. Koná se v sále Židovské 100. Výstava potrvá do 5. srpna.

ČERVENEC:

synag Ve středu 17. července v 18 hodin zveme na mimořádný koncert světoznámé izraelské zpěvačky Victorie Hanny v jičínské synagoze. Záštitu nad koncertem nazvaným „Setkání minulosti a přítomnosti skrze hlas“  převzala náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje Mgr. Martina Berdychová. Rezervace na mailu basevi@seznam.cz

Ve dnech 17.  –  19.  července se v Jičíně koná seminář s Victorií Hannou nazvaný „Dávné dědictví:  židovská kabalistická práce s hlasem a tělem“. Info a přihlášky na    www.duhovamedicina.cz

SRPEN:

V srpnu  -září  bude v sále Židovské 100 vystaven unikátní soubor fotografií Elišky Blažkové (C)HAREDIM. Fotografie zachycují život ultraortodoxních Židů v Jeruzalémě.

V neděli 25. srpna se  koná tradiční minifestival  JIČÍNSKÝ ŠOULET.  Zveme vás:

hrbitov – v 10 hodin na komentovanou prohlídku židovského hřbitova v Jičíně  –  Sedličkách.  Sraz před vchodem na hřbitov.

– ve 14 hodin na doprovodnou přednášku k výstavě fotografií (C)HAREDIM. O fotografiích a zážitcích z pobývání s nejkonzervativnější židovskou komunitou v jeruzalémské čtvrti Mea Šearim bude vyprávět fotografka Eliška Blažková.

– v 18 hodin na koncert JAZZ ŽIDOVSKÝCH AUTORŮ v synagoze v podání Moravského jazzového dua a Dagmar Ubrové.

dvere ZÁŘÍ:

V  září  přivítáme na besedu  vzácného hosta, současnou eurokomisařku VĚRU JOUROVOU, první občanku  Česka  zařazenou časopisem Time mezi sto nejvýznamnějších osobností světa. Paní Jourová má mimo jiné v náplni své práce agendu  antisemitismu. Termín besedy bude upřesněn.

(red)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *