Zimní počasí si na silnicích vybírá svou daň

titulka  Sobotka JIČÍNSKO   –   Ve  čtvrtek  3.  ledna vyjížděli dopravní policisté celkem k osmi dopravním nehodám, které se  ten den  staly na silnicích v okrese Jičín.  Jednu z hlavních příčin  mimo jiné sehrálo i sněžení a spolu s ním namrzlá silnice.  Ve třech případech bohužel pravděpodobný viník z místa dopravní nehody ujel.

SOBOTKA  –  Po třinácté hodině na silnici I. třídy číslo 16 u Sobotky skončil v silničním příkopu šestadvacetiletý řidič nákladního auta  Iveco s návěsem, který jel od Mladé Boleslavi na Samšinu. Toho měl údajně při předjíždění ve stoupání před odbočkou na Sobotku a Markvartice  ohrozit zatím neznámý řidič.  Aby  zabránil  střetu,  měl řidič nákladního auta začít prudce brzdit a strhnout řízení vpravo, kdy vyjel  mimo silnici.  Ke zranění osob nedošlo. Celková škoda se  předběžně odhaduje na  40 tisíc korun. Alkohol u řidiče vyloučila  dechová zkouška.

titulka  JCa JIČÍN  –   Krátce po čtrnácté hodině se   v Jičíně v ulici 17. listopadu střetla  dvě auta. Osmnáctiletý řidič vozu  Peugeot 206 jel zřejmě na zasněžené silnice  při odbočování vpravo v křižovatce příliš  rychle a  vjel  do protisměru. Tam se čelně střetl s protijedoucí  Škodou Fabií, kterou v tu dobu řídil padesátiletý muž. Jeho devětačtyřicetiletá spolujezdkyně utrpěla lehké zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici.  Požití  alkoholu u obou řidičů  vyloučila dechová zkouška,  celková škoda se  předběžně odhaduje  na  70 tisíc korun.

titulka  Žitětín ŽITĚTÍN  –   Před šestnáctou hodinou na silnici I. třídy číslo 32 řídil osmatřicetiletý řidič  Subaru Legacy   od  Jičíněvsi  na Bartoušov.  Za odbočkou na  Žitětín měl předjíždět před sebou jedoucí auto  v době, kdy se nemohl bezpečně zařadit zpátky  do svého jízdního pruhu. Při tom došlo ke střetu s protijedoucím Fordem Galaxy, který  řídil sedmapadesátiletý muž. Ve  voze  s ním cestovaly dvě spolujezdkyně ve věku osmapadesát a osmnáct let. Starší z žen při dopravní nehodě utrpěla lehké zranění, které si vyžádalo převoz do nemocnice k lékařskému ošetření. Ke zranění jiných osob nedošlo.  Alkohol u řidičů vyloučila dechová zkouška,  celková škoda se  předběžně odhaduje  na 100 tisíc korun.

Vloupání do specializované prodejny v Jičíně

JIČÍN – V pátek 4. ledna krátce po páté hodině ranní oznámil na tísňovou linku třiapadesátiletý majitel obchodu s jízdními koly v Jičíně, že  v  přesně   nezjištěné době v časných ranních hodinách došlo k vloupání do jeho obchodu.

Zloděj  rozbil skleněnou výlohu a ukradl  nové horské jízdní kolo značky 4E Hazard. Celková škoda je předběžně vyčíslena na zhruba  40 tisíc korun.  Svým jednáním se tak dopustil  krádeže a  poškození cizí věci Teď mu hrozí až dva roky za mřížemi.

V souvislosti s tímto případem  policisté znovu  upozorňují a tím zároveň prosí všechny spoluobčany a případné svědky jakékoliv trestné činnosti, aby hned  kontaktovali bezplatnou tísňovou telefonní linku na čísle 158.  Jen včasné, bezprostřední a řádné předání informací o  protiprávním jednání zvyšuje policistům a policistkám šanci dopadnout možného pachatele přímo na místě činu. Děkujeme.

nprap. Aleš Brendl 04. ledna 2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *