Zimní stadion by mohl posloužit jako očkovací centrum

imgp5241 JIČÍN / Nová Paka / Hořice  –   Hejtman Královéhradeckého kraje oslovil starosty okresních měst, aby navrhli místa pro velkoplošná očkovací centra.  Jičín dá k dispozici zimní stadion. Zda je vhodným místem pro očkovací centrum, to musí ještě posoudit speciální krajská komise.  „Předpoklady jsou však dobré, protože stadion nabízí velký zastřešený prostor, solidní dopravní dostupnost, sociální zařízení a také zázemí pro personál i pro očkované občany. I jiná města našeho kraje nabídla právě zimní stadion,“ řekl mluvčí jičínské radnice Jan Jireš.  Jičínské očkovací centrum bude zřejmě určené nejenom pro obyvatele města Jičína a obcí spadajících do jeho ORP, ale také pro obyvatele Novopacka a Hořicka.

Krizový štáb nepřetržitě monitoruje situaci v jičínských školách.

Mateřské školy zůstávají otevřené a i v nepřísnějším stupni protiepidemického systému je třeba zajistit prezenční výuku pro první a druhé ročníky základních škol. Vedle toho mají města povinnost zajistit výuku pro děti příslušníků Integrovaného záchranného systému. I tato výuka v Jičíně funguje a v posledním období byl do této aktivity obšírně zapojen i  K-klub,  který zajišťuje jak prostory, tak zaměstnance.

Městský úřad Jičín bude mít nadále úřední hodiny v pondělí a ve středu od 8 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin, tj. v obou těchto dnech 8 hodin. Tato úprava úředních hodin je lepší než dřívější, kdy byl úřad pro veřejnost dostupný pouze po čtyři hodiny v pondělí a ve středu.  Vedení městského úřadu  je připravené se vrátit k původním úředním hodinám, až pomine epidemie covid-19.   Záhy po  vstupu do nového roku  byl na odboru dopravy dočasně omezen provoz, úředníci nepřijímali žádosti o řidičské průkazy a  občané byli odkazováni na odbory dopravy v jiných městech. „Tímto se znovu omlouváme za komplikace. Důvodem byla koronavirová situace. Vydávání průkazů, o které bylo dříve požádáno, zůstalo zajištěno. Městský úřad také pořídil speciální UV čističky vzduchu, které jsou umístěné ve velkých prostorách úřadu. Budou také využívány na pracovní jednání,“ dodává J. Jireš.

(red)

Ilustrační snímek: vaw

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *