Zloděj si sám vyexpedoval tři zahradní traktory

dnjc397_15_20 JIČÍN – Ve středu 26. srpna ráno projížděl v Jičíně třiašedesátiletý řidič osobního auta Škoda Felicia v Jičíně ulicí Českých bratří a mířil do ulice Husova. Při vjezdu na kruhový objezd zřejmě přehlédl cyklistku, která již po něm jela, a narazil do ní. Při nehodě utrpěla cyklistka lehké zranění, se kterým byla převezena do nemocnice. Alkohol vyloučila dechová zkouška, celková škoda byla vyčíslena na jeden tisíc korun.

JIČÍN – V přesně nezjištěné době od středy 8. července do úterý 4. srpna ukradl zloděj z jedné z jičínských firem v Jungmannově ulici tři zahradní traktory, které byly připravené k expedici v dřevěných přepravních bednách venku před skladovacím prostoru. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 270 tisíc korun. Případ šetří jičínští kriminalisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až pět let vězení.

HOŘICE – Jičínští kriminalisté pátrají po neznámém muži, který ve středu 26. srpna dopoledne okradl v Hořicích osmdesátiletou ženu.

Bylo krátce před dvanáctou hodinou, když u dveří seniorky v Barákově ulici zazvonil asi padesátiletý muž s tím, že jí nese peníze. Seniorka v domnění, že se jedná o pracovníka sociálního úřadu, pozvala muže dovnitř. Ten hned tvrdil, že jí nese 2 tisíce korun. A jak to v takových případech bývá, měl u sebe jen pětitisícovou bankovku, na kterou chtěl vrátit. Důchodkyně měla v obálce tři tisíce korun, které mu nechtěla dát dřív, dokud on jí nepředá pětitisícovou bankovku. Muž se ale nechtěl bankovky vzdát a odbyl ji s tím, že se takto peníze nerozměňují. Nakonec využil ženiny chvilkové nepozornosti a ze stolu si vzal další obálku, ve které se nacházelo pět set korun a poté z bytu utekl. I když za ním žena  hned  vyběhla, už ho nikde nenašla.

K jeho popisu seniorka uvedla, že byl ve věku kolem 50 let, asi 180 cm vysoký, střední postavy. Na sobě měl šedé kalhoty a šedou bundu. Údajně se „choval jako úředník“ a navíc měl s sebou velké černé desky.

Policie upozorňuje občany, aby byli opatrní a v žádném případě si nepouštěli cizí osoby do svých bytů a domů. Jen tak mohou předejít případnému okradení.

JIČÍN – V úterý 25. srpna večer kontrolovala policejní hlídka v Jičíně v ulici M. Koněva osobní auto Škoda Fabia, které řídil pětatřicetiletý muž. Na dotaz, zda před jízdou požil alkoholické nápoje, uvedl, že ano. Prý měl dvě čtrnáctistupňová piva a jednoho „panáka“. Jeho slova „potvrdila“ provedená dechová zkouška, která u něj prokázala přes 1,22 promile alkoholu. Za jízdu v opilosti hrozí řidiči ve správním řízení vysoká pokuta a několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel.

nprap. Hana Klečalová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *