Zloděj si z domu odnesl peněženku. Klíče čekaly v zámku

cof LIBUŇ / Sobotecko    –    V úterý  9. července před dvanáctou hodinou polední přijali policisté obvodního oddělení  ze  Sobotky  oznámení o možné krádeži peněženky z domu v Libuni.   Policisté na místě zjistili, že zloděj  vstoupil  na neoplocený pozemek obývaného domu.  Za pomoci klíčů  zanechaných zvenčí u vchodových dveří vnikl do domu. Při odchodu si odnesl dámskou koženou peněženku, ze které ukradl peníze.   Peněženku s veškerým obsahem pak  pohodil na zahradě domu. Celková škoda přesáhla jeden tisíc korun.  Pachatel může zůstat až dva roky za mřížemi.

V souvislosti s uvedeným případem policisté všeobecně doporučují  jak lépe zabezpečit Váš dům:

· řádně uzamknout vchodové  dveří

· zabezpečit  přízemní okna domu pomocí mříží, bezpečnostních fólií, skel, uzamykatelných uzávěrů a kování

· instalovat bytové  ovladače zámku domovních dveří a videotelefonů

· zasklít lodžii a a balkon

· případně instalovat kamerový systém

· při delším pobytu mimo dům využít souseda nebo příbuzných k dohledu nad opuštěným domem, k výběru letáků ze schránek, zalití květin apod.

Odbor tisku a prevence a Úřad služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR ve spolupráci s Odborem prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR připravily preventivní projekt zaměřený právě na problematiku majetkové kriminality s názvem „Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě i svým sousedům“.   Snaží se tak informovat  veřejnost o nových trendech vloupání do obydlí, které se objevily i v České republice. Představuje souhrn preventivních opatření při ochraně domů, bytů a rekreačních objektů proti vloupání.

Hlavními nástroji projektu jsou mobilní aplikace pro občany „Zabezpečte se“ se základními informacemi a návody pro zabezpečení majetku. Ta je volně dostupná v App Store či Google Play.

Ilustrační snímek : Policie ČR

nprap. Aleš Brendl, 10. července

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *