Zloděje kola zachytila kamera. Možná ho znáte

zlodej kola 1 JIČÍN – Velmi neopatrně si  v neděli 24. srpna počínal mladý muž v Jičíně, když krátce před osmou hodinou ranní ponechal před jedním ze supermarketů v Hradecké ulici neuzamčené jízdní kolo Kellys Exquisite DSC bílé barvy. Jaké bylo jeho překvapení, když chtěl na kole po třinácté hodině odjet a to se zde již nenacházelo. Majitel vyčíslil jeho hodnotu na 10 tisíc korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečin krádeže, zloděj může zůstat za mřížemi až dva roky. Jednání pachatele naštěstí zachytil kamerový systém. Policisté tímto žádají občany, kteří by mohli k osobě pachatele nebo k odcizenému kolu podat jakoukoliv informaci, aby tak učinili na lince tísňového volání 158 nebo na telefonním číslo 974 533 651.

ŠLIKOVA VES – V přesně nezjištěné době od neděle 10. srpna do pátku 22. srpna vnikl neznámý zloděj na soukromý pozemek u jedné z rekreačních chalup ve Šlikově Vsi, kde se vloupal do dílny. Uvnitř vše prohledal, a poté zde odcizil prodlužovací kabel, sekeru Fiskars, kanystr s benzínem a další věci. Následně se „podíval“ i do chalupy, ve které ukradl kabel, rychlovarnou konvici Eta, rádio Sonny, tekutý prášek na praní a potraviny z lednice a mrazáku . Majitelka vyčíslila škodu na téměř 9 tisíc korun. Po pachateli, kterému za přečiny krádeže a porušování domovní svobody hrozí až dva roky vězení, pátrají jičínští policisté.

BŘEZOVICE – Hořičtí policisté pátrají po neznámém pobertovi, který v přesně nezjištěné době od středy 20. srpna do pátku 22. srpna vnikl v Březovicích na soukromý pozemek, kde se vloupal do garáže. Z té pak odcizil křovinořez Mountfield. Majitel vyčíslil škodu na 2 tisíce korun. Zloděj může za přečin krádeže „dostat“ až dva roky.

SOBOTKA – V pátek 22. srpna dopoledne zamořil hustý dým a silný zápach Zahradní ulici v kour Sobotce. Nepříjemnost měl na svědomí majitel jednoho z domů, který zde prováděl údržbu a přitom pálil seno. Poté, co po příjezdu policistů oheň uhasil, bylo v ulici opět „dýchatelno“.

HOŘICE – Hustý štiplavý kouř, který vycházel z bytu v jednom z panelových domů v Hořicích, vyděsil v neděli dopoledne ostatní obyvatele. Policisté zjistili, že majitel bytu zapomněl na kuře, které pekl v troubě a to shořelo. Místo večeře pak uklízel a větral celý byt.

JIČÍN – V pátek, krátce před patnáctou hodinou ležel v Jičíně v Hradecké ulici na chodníku silně opilý muž, který sice dýchal, ale nehýbal se. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o místního devětačtyřicetiletého muže, kterého zmohlo množství vypitého alkoholu. Policistům uvedl, že si jen potřeboval odpočinout. Poté na několikátý pokus vstal a odešel domů.

LÁZNĚ BĚLOHRAD – Po šestnácté hodině zamířili novopačtí policisté do Lázní Bělohradu, kde se měly slovně napadat dvě ženy. Jedna z nich prodala druhé počítač za 13 tisíc korun a ta jí měla uhradit jen 10 tisíc korun s tím, že zbytek zaplatí v neděli. Prodávající ale měla obavu, že jí zbylé 3 tisíce korun neuhradí. Nakonec se uklidnila s tím, že pokud peníze nedostane, tak se dostaví na policii. Vzhledem k tomu, že již policisty nekontaktovala, dá se předpokládat, že zbylé peníze obdržela.

JIČÍN – V podvečerních hodinách se dostali do „křížku“ dva muži v Jičíně na autobusovém nádraží. Předmětem sporu byla pětisetkorunová bankovka, kterou měl jeden z nich dlužit druhému. Nutno zdůraznit, že oba byli silně pod vlivem alkoholu, proto komunikace s nimi nejdříve vázla, ale poté se domluvili a další účast policistů při řešení problému nepožadovali.

SOBOTKA – Před osmnáctou hodinou se obrátila na policii starší žena ze Sobotky s tím, že postrádá třiaosmdesátiletého manžela, který má problém s pamětí a velmi špatně se pohybuje. I přes tento hendikep odešel z domu a nepodal o sobě žádnou zprávu. Policisté okamžitě rozjeli pátrání, do kterého se zapojili i organizátoři hudební produkce na náměstí. Naštěstí na relaci o pátrání po muži, kterou organizátoři několikrát zopakovali, zareagovalo několik účastníků. Ti k pohybu muže podali cenné informace, na základě kterých ho pak policisté našli až u Horního Bousova. Proč z domu odešel a kam se vydal, muž nevěděl.

JIČÍN – Po osmnácté hodině došlo v Jičíně ve Školní ulici k potyčce mezi dvěma opilými muži, z nichž jeden byl na invalidním vozíku. Ten zdravý se měl údajně tak nešťastně opřít o invalidní vozík kamaráda, až ho převrátil na zem. Ke zranění muže naštěstí nedošlo, a tak policisté věc na místě vyřídili domluvou.

koleje STARÁ PAKA – Se svými životy údajně hazardovalo několik mladíků ve Staré Pace. U železničního přejezdu měli vbíhat na koleje, až prý musel strojvedoucí projíždějícího vlaku použít rychlobrzdu. Po příjezdu hlídky se již mladíci na místě nenacházeli a policisté je nezastihli ani v okolí.

JIČÍN – Ve večerních hodinách zamířili jičínští policisté do jedné z restaurací, kde mělo dojít k potyčce mezi hosty a obsluhou. Aktérem potyčky byl silně opilý šestatřicetiletý muž, který nejdříve slovně a poté i fyzicky napadl obsluhující pracovnici, které navíc rozbil mobilní telefon. V okamžiku, kdy se jí zastal jeden z hostů, zaútočil muž i na něj. Na dotaz, proč servírku napadl, nedokázal jasně odpovědět. Pouze ji vulgárně pojmenoval s tím, že ho štve. Vzhledem k tomu, že měl muž v dechu přes 1,7 promile alkoholu, skončil nakonec v protialkoholní záchytné stanici v Pardubicích. Případ šetří jičínští policisté jako přečiny výtržnictví, nebezpečné vyhrožování a poškození cizí věci.

DOLNÍ LOCHOV – Oslavu konce prázdnin v Dolním Lochově pokazila hádka se sousedem. Tomu se zřejmě nelíbilo, že si skupina mladých lidí pouštěla venku hudbu a krátce před dvaadvacátou hodinou měl jednoho z účastníků vulgárně urážet a přitom ho měl ohrožovat střelnou zbraní. Zda se jednalo o skutečnou zbraň nebo atrapu, zjišťují jičínští policisté, kteří případ šetří jako podezření z přečinu nebezpečného vyhrožování, za což pachateli hrozí až tři roky vězení.

VIDOCHOV – V sobotu 23. srpna krátce po jedné hodině ranní pokračovala ve Vidochově u salaše za rybníkem hlučná party, která místní rušila ze spaní. Údajně se mělo jednat o povolenou několikadenní akci. Policisté na místě domluvili organizátorům, kteří hudbu ztišili.

JIČÍN – V odpoledních hodinách se obrátil na policii jednadvacetiletý mladík z Jičína s tím, že ho v bytě fyzicky napadl jeho otec. Na místo okamžitě vyjela policejní hlídka, která zjistila, že došlo jen ke slovní rozepři. Co bylo jejím důvod, otec ani jeho syn nesdělili. Navíc si ani jeden z nich nepřál, aby věc řešili policisté. Prý se vlastně vůbec nic nestalo.

SOBOTKA – Rozchod s partnerkou zřejmě neunesl osmadvacetiletý muž v Sobotce. V odpoledních hodinách přišel pro své věci do bytu své přítelkyně, se kterou se aktuálně rozchází. Přitom zde poškodil pračku, ledničku a další vybavení. Případ šetří sobotečtí policisté jako přestupky proti majetku a občanskému soužití.

KOPIDLNO – Podivné oznámení přijali v podvečerních hodinách kopidlenští policisté. Dvě desetileté děti měly v Pševsi napadnout důchodkyni, která upadla na zem a přitom si vykloubila rameno. Policisté na místě zjistili, že se oznámení nezakládá na pravdě. Na dětském dni se nepohodly dvě ženy, které byly pod vlivem alkoholu a jedna z nich upadla na zem.

JIČÍN – Před dvacátou hodinou oznámil notně opilý muž z Jičína ztrátu své budoucí manželky. Bylo mu však velmi špatně rozumět. Volal několikrát na linku 158 a pokaždé říkal něco v tom smyslu, že byl na fotbale a dále uvedl telefonní číslo své budoucí ženy. Proč jí nezavolal sám, policisté nezkoumali. Ženu kontaktovali a ta jim sdělila, že doma s přítelem nebude, protože je „ožralý“.

LUKAVEC – Ve večerních hodinách se pohybovalo v Lukavci u bytovky několik opilců, z nichž jeden upadl na zem a přitom si poranil kotník. Policisté zjistili, že si za zranění může sám.

JINOLICE, HOŘICE  – Po dvaadvacáté hodině řešili policisté rušení nočního klidu v kempu v Jinolicích a v Hořicích. V obou případech se jednalo o hlasitou hudbu, která rušila ostatní rekreanty. Obě věci vyřídili policisté domluvou.

HOLOVOUSY – Po třiadvacáté hodině se obrátili na policii občané z Holovous s tím, že jsou rušeni hlasitou hudbou. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o pouťovou zábavu, která je povolena až do půlnoci.

HOŘICE – Na oslavu svých sedmdesátých narozenin jistě dlouho nezapomene muž z Hořic. V neděli 24. srpna krátce před jednou hodinou ranní upadl zřejmě vlivem vypitého alkoholu na zem a přitom si zlomil nos. Vzhledem k tomu, že začal být agresivní a nechtěl se nechat ošetřit, vyjela na místo policejní hlídka. Oslavenec se poté uklidnil a tak mohl být převezen na ošetření do nemocnice.

POPOVICE – V noci se obrátil na linku 158 muž z Popovic s tím, že u sousedů probíhá nějaká oslava, která nebere konce. Dále uvedl, že již několikrát účastníky napomínal, ale „je to marný, je to marný“. Zásah hlídkou už ale marný nebyl. Policisté všem domluvili a vysvětlili, co znamená noční klid. Omladina, která se do té doby bavila venku, to pochopila a odešla do domu.

NOVÁ PAKA – Nákupní koše jako zdroj zábavy. Nevěříte ? Pro partu lidí, která se takto voziky bavila u jednoho se supermarketů v Nové Pace skvělá příležitost, jak „vytočit“ místní obyvatele. Košíky prý pouštěli po cestě a přitom se velmi dobře bavili. Policisté, kteří vyjeli na místo, již ale nikoho nezastihli.

STARÁ PAKA – Řinčení skla probudilo před druhou hodinou ranní ženu ve Staré Pace. Pohledem z okna si všimla muže, který rozbil dveře u jednoho z penzionu a poté vešel dovnitř. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o sedmadvacetiletého cizince, který zde byl ubytován. Byl silně opilý a i když mu policisté v dechu naměřili téměř 2,3 promile alkoholu, přesto s nimi dokázal komunikovat. Uvedl, že celý večer popíjel alkohol a když přišel ke dveřím penzionu, tak je nejdříve rozbil, poté je odemkl, následně je za sebou zase zamkl. Proč dveře rozbil, nevěděl. Svým jednáním způsobil škodu ve výši 3.500 korun. Případ šetří novopačtí policisté jako přestupek proti majetku.

HŘÍDELEC, LÁNY – Mezi obcemi Hřídelec a Lány ležel v noci na silnici silně opilý muž, kterého si naštěstí všiml projíždějící řidič. Zastavil a v opilci poznal známého, kterého naložil a odvezl domů.

JIČÍN – Před třetí hodinou ranní se obrátila na policii žena z Jičína s tím, že se jí do bytu vetřela nějaká žena, která pronásleduje jejího přítele. Dále uvedla, že sedí na gauči, kouří a odmítá byt opustit. Vetřelkyní byla šestatřicetiletá žena, která se po příjezdu hlídky pomalu loučila se svým bývalým přítelem, který se nijak nebránil a ani ji z bytu nevyhazoval. Nakonec byt dobrovolně opustila a začala se smiřovat s tím, že o svého milého definitivně přišla.

JIČÍN – Neznámí vandalové řádili před šestou hodinou ranní v Jičíně ve Smetanově ulici, kde u zaparkovaného auta Peugeot 406 combi prořízli zadní pneumatiku. Svým jednáním způsobili škodu ve výši 2.200 korun. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.

propan LÁZNĚ BĚLOHRAD – Převrácené klece s propan-butanovými lahvemi, poškozená reklamní tabule a ulámané stěrače… Tuto spoušť po sobě zanechal neznámý pachatel v Lázních Bělohradě v ulici T.G.Masaryka. Celková škoda byla vyčíslena na 1.500 korun. Případ šetří novopačtí policisté jako přestupek proti majetku.

HOŘICE – V dopoledních hodinách kontrolovala policejní hlídka v Hořicích jednatřicetiletého motocyklistu, který měl v dechu přes 0,4 promile alkoholu. Řidič s naměřenou hodnotou souhlasil a sám potvrdil, že večer vypil šest piv. Za jízdu v opilosti čeká řidiče ve správním řízení vysoká pokuta a několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel.

HOŘICE – V neděli 24. srpna v noci vnikl neznámý zloděj v autokempu v Hořicích do neuzamčené chatky, kde ze dvou tašek odcizil peněženky, ve kterých se kromě hotovosti nacházely osobní doklady a platební karty. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 3 tisíce korun. Případ šetří hořičtí policisté jako přečiny porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

nprap. Hana Klečalová

zlodej kola 2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *