Zpráva z jičínského krizového štábu se týká roušek, poplatků i důchodů

mestske_opevneni_s_valdickou_branou JIČÍN  –  Místní  poplatky za odvoz odpadu a za psa v Jičíně,  které mají splatnost k 31. 3. 2020, mohou být uhrazeny po tomto termínu. Sankce za pozdní uhrazení nebudou uplatňovány do 30. 6. 2020. Toto opatření je určeno občanům, kteří nemohou zaplatit dálkově – elektronicky. Nadále zdvořile žádáme, aby občané šili ochranné roušky. Je jich výrazný nedostatek. Odevzdávejte je (dobře zabalené) na podatelně MěÚ Jičín v bývalém Arisu nebo na Žižkově náměstí.  Poslouží  hlavně  v sociálních a zdravotnických zařízeních a při zajištění služeb.

Také zdvořile žádáme, aby občané poskytovali textilní šňůry.  Šití roušek jinak zpomalí. Šňůry lze odevzdávat na podatelnách MěÚ Jičín.

Pro seniory nad 65 let jsou obchody vyhrazeny od sedmi do devíti hodin ráno. Dobu stanovuje mimořádné usnesení Vlády ČR ze 19. 3. 2020.

… a ještě Informace od České pošty:  Všechny odnosné důchody bude Česká pošta doručovat na adresu. Zdvořile žádáme příjemce důchodů, aby neopouštěli své domovy.

(jj)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *