Zuzka a její splněné sny aneb Tohle je život. Teď a tady

zuzi-2 JIČÍN  –   Knížka Zuzky Vávrové  „Jak se plní sny“  se  pohoupala v kolébce Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně, kde  jí  tleskal  plný  sál.  Co víc  by  si mohla  přát? A co víc  by  si asi  přála sama autorka?  „Zorganizovat  uvedení knížky bylo docela náročné,  tak jsem ráda, že všechno klaplo. Pozdravila jsem se tady se spoustou lidí, přišli  moji příbuzní, kamarádi… Je to hezké, když se takhle sejdeme,“ říká Zuzka,  které  se  vydařeným  uvedením knihy  splnil vlastně  ještě  jeden sen navíc.  Když byla „na cestě“ za splněním přání,  ani na chvíli ji nenapadlo, že se něco takového může stát.

zuzi-3 „Zatím nic nepíšu ani dál neplánuju,  do budoucna  třeba ano, teď  to ale není aktuální. Momentálně vyučuji angličtinu a baví mě to. Navíc mám čas dělat ještě další věci, třeba psát články na blog a točit videa. Jsem ráda, že to jde zkombinovat.,“ usmívá se Zuzka Vávrová, kterou úsměv opouští asi jen  málokdy.  Její knížka vyšla v prosinci loňského roku  s  cílem dodat lidem chuť, sílu a odvahu, aby si šli za tím, co si přejí a plnili si své sny. Demonstruje to svými pěti splněnými sny : dojet na kole  k moří (k Baltu), studovat v zahraničí (Švédsko), podnikat, pracovat ve Francii a napsat a vydat knížku. Nebylo to vždycky jednoduché, přišly i těžké chvíle, a pak si Zuzka říkala, jaký to dává smysl a proč to  vlastně  dělá, ale zpětně by prý nic nedělala jinak.  „Nejsilnější asi byl můj zážitek z práce au pair  ve Francii. Dlouho jsem si to přála a dlouho jsem  to  odkládala, bála  jsem  se  i  své  francouzštiny,  Nakonec jsem ale  byla nadšená jak skvělou francouzskou rodinou, tak i blízkostí Alp, s  holčičkou jsem mohla chodit po horách.  Když jsem se vrátila, tak jsem lidem chtěla dodat odvahu, aby do svých snů taky „šli“  a  neodkládali je až na poslední chvíli nebo na nikdy. I když  strach jsem samozřejmě taky měla, ale jak se ukázalo, byla to jen fata morgána.  Dostala jsem se přes něj a bylo to bezva,“  přibližuje Zuzka.

Ohlasy na knížku jsou příznivé, někdo  ji přečetl jedním dechem, další  si ji šetří, aby  se  měl  dál na  co  těšit  Zuzka přidává čtenářům ke knížce i pastelky a kdo chce, může si černobílé obrázky, kterými knížku ilustrovala, vybarvit.  Jen tak pro radost, nebo pro posílení na cestu za plněním snů.

(VaW)

1 komentář u „Zuzka a její splněné sny aneb Tohle je život. Teď a tady

  1. Pingback: Jaký byl křest knížky Jak se plní sny?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *